Togolu Fousseni, Kandıra yollarında staj yapıyor

Büyükşehir tarafından, Kandıra Çerçili-Akıncı köyleri arası bağlantı yolunda asfaltlama yapılıyor. Projede Togolu stajyer öğrenci Fousseni de çalışıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra ilçesinde asfaltsız yol bırakmıyor. Yaz aylarında turizmin merkezi olan Kandıra’daki üstyapı çalışmaları kapsamında, Çerçili-Akıncı köyleri arası bağlantının sağlandığı yolda asfaltlama yapılıyor. Çalışmalarda Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisi Togolu Abdoul-Gafarou Fousseni de staj yapıyor. Arkadaşlarının ‘’Ali Gaffar’’ olarak seslendiği Fousseni, Büyükşehir’in projelerinden elde ettiği tecrübeyle ülkesine faydalı olmak istediğini söylüyor.   

TOGOLU STAJYER İNŞAAT MÜHENDİSİ

Kandıra Çerçili-Akıncı köylerini birbirine bağlayan ve Şile Ağva’ya da ulaşımın sağlandığı 5,5 kilometre uzunluktaki stabilize yol Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlanıyor. KOÜ İnşaat Mühendisliği 4. sınıf öğrencisi Togolu Abdoul-Gafarou Fousseni de son sınıf stajını Çerçili-Akıncı köyleri arasındaki üstyapı çalışmalarında yapıyor. Büyükşehir’de staj görmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Fousseni, ‘’Burada çok güzel bir ortamda staj yapıyorum. Bana herkes çok yardımcı oluyor. Buradaki bilgilerimle ülkeme faydalı olmak istiyorum’’ diyor.