KALİDER’de Yeni Başkan Sertaç Tugay

 

1999 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan bugüne dek başkanlığı Aygün Aynagöz tarafuından yapılan “Kandıra Lisesi Mezunları Derneği” (KALİDER) geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu yaptı.

 

Genel kurulda başkanlık için tekrar aday olmayan Aynagöz’ün yerine, seçime tek liste ile giren TUGAY GROUP Ceo’su ve TV Yapımcısı Sertaç Tugay yeni başkan oldu.  Sertaç TUGAY’ın genel kurul sonrası yaptığı açıklamada, “Aygün başkanıma ve yönetimine geçmiş hizmetlerinden ötürü şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yapılmış “Geleneksel Kandıra Lisesi Mezunları Pilav Günü” organizasyonunu sosyal etkinlikler açısından çok kıymetli buluyorum. Türkiye ve hatta Dünya’nın farklı noktalarında yaşamlarını sürdüren mezunlarımız bu vesile ile bir araya geliyor, anılarını tazeleyip, hoş vakit geçiriyorlar. Bizlerde bu geleneği devam ettirmek istiyoruz. Ayrıca, derneğimizin imza attığı bir diğer önemli projele olan “ Kariyer Günleri ’’ ni sürdürerek, eğitim-öğrenimine devam eden öğrencilerimiz ile alanlarında uzmanlaşmış kişileri konferanslarla bir araya getirmeye devam edeceğiz. Bilindiği üzere Kandıra Lisesi’nin adı yeni düzenleme ile “Akçakoca Anadolu Lisesi” oldu. Bizde bu bağlamda, hem Kandıra Lisesi dönemi mezunlarımızı, hem de şuan ki adı ile “Akçakoca Anadolu Lisesi” mezunlarımızı bütünüyle kapsayacak bir şekilde ve tabiî ki her iki okulda görev yapan öğretmenlerimizin de içinde olabileceği geniş çaplı etkinliklere imza atarak dayanışma, yardımlaşma ve kaynaşmayı sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

 

Görevi teslim eden eski başkan Aynagöz ise; “Mezunlar Derneği ne işe yarayacak demek yerine, bu derneği nasıl daha güzel yerlere taşıyabiliriz diyen genç arkadaşlarımıza moral ve motivasyon sağlamak görevimiz olmalı. Sertaç Tugay ve yeni yönetiminin bu görevi layığı ile yerine getireceğine hiç şüphe yok. Yapmış olduğumuz pilav günü etkinliğimizin yanı sıra şunlarda bilinmelidir ki; kaymakamlık makamı ve de milli eğitim müdürlüğü ile yaptığımız toplantılar sonucunda, okulumuz öğrencilerinin yararlanması için “KARİYER GÜNLERİ” kapsamında konferanslar düzenledik. Bu çalışmalara bizleri kırmayarak çeşitli zamanlarda öğrencilerimize konferanslar vermek için gelen, Prof. Azime Tezer, Genetik Göz Doktoru Osman Fıratlı, Prof. Bican Şahin, Doç. Kenan Acar, İş insanı Veysel Akay, İş insanı Aygül Balık, Uzman Eğitimci Malik Doğan’a buradan bir kere daha teşekkür etmek isterim. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz “Fotoğrafçılık Eğitimi” sonrasında her iki Anadolu Lisesi’nde kurulan “Fotoğrafçılık Kulüp”lerini desteklemeye devam edeceğiz. Bunun dışında, zaman zaman arkadaşlarımızdan sağladığımız ekonomik destek ile, ihtiyaç sahibi olan başarılı öğrencilerimize destek olmaya çalıştık. Bana, bu güne kadar yaptığınız en önemli icraatınız ne diye soracak olursanız eğer; Milli eğitim sisteminin değişmesi ile tüm liselerin Anadolu Lisesine dönüştürülmesi döneminde, Kandıra Lisesi’nin, “Kandıra Anadolu Lisesi” ile birleştirilip okulumuzun tümüyle kapatılmasına engel olmaktı diyebilirim. O dönemde, derneğimizin gerekli mercilere tutumu sonucunda, lisemizi başka bir liseye bağlanmasının önüne geçerek, yeni adı olan “Akçakoca Anadolu Lisesi” ismiyle akademik eğitim vermeye devam eden bir lise olarak kalması bizleri çok memnun etmişti. Umuyorum ve diliyorum ki, zorunlu akademik eğitim sistemine dönüleceği zaman elbet gelecektir. Kandıra Lisesi Mezunları Derneği de varlığını kuşaktan kuşağa devam ettirip, aidiyetini arttırarak, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de, Atatürk İlke ve İnkılâplarından ayrılmadan, yoluna emin adımlarla devam edip büyüyecektir” dedi.

 

Sertaç Tugay’ın Listesi;

 

Yönetim Kurulu Asil

Sertaç TUGAY – Başkan

Recep TÜRKDOĞDU – Başkan Yardımcısı

Emre Safa ALKAN – Sayman

Neslihan PULAT – Üye

Gökhan ÇAKIR - Üye

 

Yönetim kurulu Yedek

Giray BURAN - Üye

Orçun ÇELİK -Üye

Cem ERTAŞ -Üye

Berkant YAŞAR - Üye

Ayberk SARIÇAY - Üye

 

Denetim Kurulu Asil

Mesut MEMİŞ - Başkan

Hasan AKALIN - Üye

Levent AÇIKGÖZ - Üye

 

Denetim Kurulu Yedek

Mehmet Tımaç - Üye

Yalçın Ayyıldız - Üye

Özcan Filiz - Üye