Depremzede çiftçiler için yem yardım kampanyası başlatıldı

Kandıra Belediyesi ve Ziraat Odası depremzede çiftçilerin hayvanları için yem yardım kampanyası başlattı ve kepek yüklü ilk yardım tırı Hatay’a gönderildi.

Kandıra Belediyesi ve Kandıra Ziraat Odası koordinasyonunda deprem bölgesinde bulunan hayvanların yem ihtiyacını gidermek için ilçede yardım kampanyası başlatıldı.  Düzenlenen yem yardım kampanyası kapsamında 600 çuval kepek yüklü ilk tır Hatay deprem bölgesine gönderildi.

Alınan bilgilere göre Koordinasyon görevi için yaklaşık bir haftadır Hatay’da bulunan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Hatay’ın Defne ilçesinde 27 köyde depremzedelerin ihtiyaçlarını ve taleplerini tespit çalışması yaptığı sırada depremzede çiftçilerden gelen yem talebi üzerine yem yardım kampanyası başlatıldı.

Deprem sonrası yem satış noktaları ve yem fabrikalarının tam olarak faaliyet gösteremediği deprem bölgesinde hayvanlar için yem ihtiyacını karşılamak, zor durumda kalan depremzede çiftçilerin hayvanlarını yok pahasına satmasının önüne geçmek ve hayvancılık faaliyetlerini desteklemek amacıyla başlatılan yem yardım kampanyası için Başkan Turan sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Başkan Turan Şunları kaydetti:

‘’Depremzede çiftçimiz hayvanını yok pahasına satmasın! Fırsatçıların ellerine düşmesinler! Deprem bölgesindeki yem konusunda sıkıntı yaşayan çiftçilerimiz bizlerden destek bekliyor. Yardım yapmak isteyenler Kandıra Ziraat Odamızdan  ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzden destek alabilirler..’’