Baba Oğul Rekabetinde Kazanan Dostluk Oldu

Gebze Alattin Kurt Stadı’nda, 2. Amatör Küme takımlarından Er Bakan spor ile Gümüşspor karşı karşıya geldi.

Yeniden Refah Partisi Genel başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın onursal başkanlığını yaptığı 2. Amatör ligi takımlarından Er Bakan spor oyuncuları baba Muammer Karataş, oğlu Ali Karataş ile Gümüşspor’da forma giyen oğul Murat Karataş’ın takımları karşılaştı. Ali Karataş’ın da gol attığı karşılaşma 2-2 ‘lik skorla sona erdi.

Karşılaşma öncesinde gazetecilere açıklama yapan 49 yaşındaki baba Muammer Karataş, yaklaşık 20 yıldır futbol oynadığını belirterek "Uzun yıllardır futbol oynuyorum bugüne kadar her maça ayrı bir heyecanla çıktım. Bugün oğlumun forma giydiği takımla karşılaşma oynayacağız. Değişik duygularım içindeyim, bu her sporcuya nasip olmaz. Oğluma ve takımına başarılar diliyorum "diye konuştu.

Karşılaşma sonrasında baba Muammer Karataş ve oğulları Ali Karataş ve Murat Karataş’ı ayrı ayrı tebrik eden Er Bakan spor kulübü başkanı Şamil Ayyıldız, yeşil sahalarda nadir denk gelen renkli bir olaya bugün şahit olduk. Sporun nesilden nesile devam ettiğini görmek bizleri daha da motive ediyor dedi.

49 yaşındaki futbolcumuz Muammer abimizin yaşına rağmen oynadığı futbol ve gösterdiği performansla şapka çıkarttırması ise Er Bakan Spor ailesi olarak bizleri ayrıca mutlu etmiştir ifadelerini kullandı.