Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:43

Kafaya bak!

Büyük Adalet
Büyük Adalet
Giriş Tarihi : 05-04-2022 18:43

Kafaya bak!

Basında gerici ve çağdışı yorumlara devam…

Kocaeli’deki Gebze Teknik Üniversitesi ramazanda oruç tutan ve dolayısıyla öğlen yemeği yemeyen öğrencileri için iftar yemeği verileceğini duyurmuş. Duyurunun devamında öğlen yemeğinde yemek kartını kullanan ve yemek yiyen öğrencilerden  iftar yemeğinden faydalanmak isteyenlere ise misafir ücreti karşılığında yemek yiyebilecekleri ifade edilmiş.

 Duyuru aynen şöyle:

 “04 Nisan 2022 tarihinden itibaren Ramazan ayı boyunca Personel Yemekhanesinde, üniversitemiz personel ve öğrencilerine kart sistemi dahilinde tek kullanımlık ücret karşılığında iftar yemeği verilecektir. Not: Gün içinde öğle yemeğinde kartını kullanan kişiler iftar yemeğini misafir ücret karşılığında yiyecek olup öğle yemeği hakkını kullanmayanlar ise iftar yemeğini kendilerine tanımlanmış günlük yemek fiyatı ile alabileceklerdir.”

Aman Allahım kıyamet kopmuş bir anda, ‘’Ramazan ayı nedeniyle kurumların gerici hamleleri sürüyor’’. ‘’ Gebze Teknik Üniversitesi'nde oruç tutmayana ceza ’’…

Başta Eğitim Sen Gebze Şube Başkanı Eylem Bahadır çağdaş eğitim kavramı üzerinden açmış ağzını yummuş gözünü.  Bizim basında hemen atlamış bir şey bulmuş gibi.

“Oruç tutan ile tutmayanları ayrıştıran, ötekileştiren ve ekonomik olarak cezalandıran bu uygulama derhal sonlandırılmalıdır. Kamusal alan tüm yurttaşların, hizmetlerden eşit yararlandığı bir alandır. Bu uygulama son dönemdeki örgün eğitimde hız kazanan laiklik karşıtı, gericileşme politikalarının bir devamı olarak karşımızdadır. Bu ayrımcı tutum aynı zamanda kamunun zarara uğratılması demektir. Bilinmelidir ki, Eğitim Sen kamusal, laik ve bilimsel eğitimin, eğitim kademelerinin her aşamasında savunucusu olmuştur. Bunların karşısında olan politika ve uygulamalarla mücadele etmeye devam edecektir. GTÜ'deki ayrımcı uygulamaların geri alınması noktasında sürecin takipçisi olacağız. Üniversitelerin iktidarların borazancısı değil, bilimsel ve laik eğitimin yuvaları olduğu unutulmamalıdır. !!!.

Yahu adı arkası oruç tutanlar için düzenlenen öğlen yemeği yerine verilen iftar yemeği bu. Oruç tutan öğrencilerin öğlen yemeği hakkı. Ve yemek kartını kullanmayanlar için geçerli.

Oruç tutmayan öğrencilerde istiyorsa aynı fiyattan yesin demek ayrı şey, ‘’Gerici hamle? Oruç tutmayana ceza? Laiklik karşıtı? Gericileşme politikaları? ‘’Nedir bu Allah aşkına? Duyanda oruç tutmayanlara yemek vermiyorlar sanacak.

Dün laiklik, çağdaşlık diye başörtülü oldukları gerekçesiyle dindarları okullara almayan, Cuma namazına gidiyor diye öğrencileri manşet yapan zihniyet bu gün yine laik ve bilimsel eğitim teraneleri altında katılaşmış, kapkaranlık gerici zihniyetini konuşturuyor aklı sıra.

Yazık, hem de çok yazık…

 

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft