Ulaşımda zamlı yeni fiyatlar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) haziran ayı toplantısında toplu taşıma zammı onaylandı.

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası tarafından mayıs ayında gündeme alınan toplu taşıma zammı bugün Kocaeli Kongre Merkezi'nde Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Hayri Baraçlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda karara bağlandı. Alınan karara göre toplu taşıma, servis, çekici ve kurtarıcı ile taksi ücretlerine yüzde 53,85 oranında zam yapıldı.

Kocaeli genelinde toplu taşıma hizmeti sağlayan esnaf akaryakıt fiyatlarındaki artış, yedek parça, bakım onarım, sürücü ve sigorta giderleri gibi maliyetlerini karşılayamadıkları gerekçesiyle zam talebinde bulunmuştu.  Zam sonrası şehir içi İzmit,  Derince, Gebze, Darıca, Dilovası, Çayırova bilet ücreti 13 liradan 20 liraya çıkarıldı. İndirimli biletlerde ise öğrenci 10 lira ücret ödeyecekken belediye 4 lira olarak ekleme yapacak.

Tramvay tam bilet fiyatı 17 lira, indirimli bilet fiyatı 10 lira, deniz ulaşımı tam 24 lira, indirimli 18 lira, abonman indirimli 12 lira olarak belirlendi. Yeni tarife 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

İLÇE BİLET FİYATLARI:

Karamürsel: 44 lira 25 kuruş

Gölcük: 28 lira

Körfez: 28 lira

Başiskele: 28 lira

Kartepe: 25 lira 75 kuruş

Kandıra: 45 lira 75 kuruş

Dilovası: 40 lira

Gebze: 56 lira 50 kuruş