Murat Batmaz istifa etti

AK Parti Kandıra Belediye Başkan aday adayı Murat Batmaz sosyal medyadan yaptığı açıkla ile AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu.

Eski Belediye Başkanı Ünal Köken döneminde Kandıra Belediyesi Meclis üyeliği ve ardından iki yılı aşkın bir süre de Kandıra Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Murat Batmaz, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde bir kez daha AK Parti’den Kandıra Belediye Başkan aday adayı olmuştu.

Kısa süre önce emekli olan Batmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Batmaz paylaşımında şöyle dedi:

Duyurumdur

Kuruluşundan bu güne kadar üyesi olduğum çeşitli kademelerinde görev yaptığım Ak Parti’den içim yana yana istifa etmiş bulunmaktayım.

Yerel seçimlerden bugüne kadar geçen zamanda gözle görülür bir başarısızlık varken; başarıyı koşarak sahiplenen bir sürü makam sahibi var. Başarısızlık oldu mu nedense makamda olanlar sorunun genel başkanın üzerine bırakmak için ellerinden, dillerinden gelenin fazlasını yapma çabasındalar.

Partiyi kendi şahsi menfaatleri için şekillendiren il başkanı ve bazı milletvekilleri; parti üyelerinin düşüncelerini hiçe sayarak Kocaelimizdeki kaybedilen ilçelerin ve oy düşüşlerinin baş sorumlusudurlar.

Benim istifam, bu kara düzene karşı bir itirazdır. Bundan 22 yıl önce olduğu gibi, bu davanın mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı gönül bağım sarsılmaz şekilde devam etmektedir.

Ancak bir an önce bu menfaat çeteleri tez zamanda partinin önünü açarlar.

Kalın sağlıcakla…

 

MURAT BATMAZ KİMDİR?

Kandıra’da oturan Murat Batmaz 1974 Kandıra Safalı Köyü doğumlu.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu.

1989 yılında Eski SEKA İzmit Müessesesinde çalışmaya başladı.

2005 yılında SEKA’nın kapanmasıyla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesine geçiş yaptı. 2014-2019 yılları arasında Kandıra Belediyesi meclis üyeliği yaptı.

2 yıl 3 ay boyunca Kandıra Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandıra Terminal Amirliği görevine getirildi.

Yaklaşık 7 yıl bu görevi yürüttükten sonra ocak ayında Büyükşehir Belediyesinden emekli oldu.

AK Parti’nin İzmit’teki kurucularından.

Kurucu Merkez İlçe yöneticisi.

Evli ve iki çocuk babası.