Depremde hayatını kaybedenler için mevlit

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kocaeli Büyükşehir ile il Müftülüğü tarafından Fevziye Camii’nde mevlit okutuldu, dualar edildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Kocaeli Müftülüğü ve sivil toplum kuruluşları tarafından İzmit Fevziye Camii’nde depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Mevlidi Şerif okutuldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen mevlit programına kadınların ilgisi büyük oldu. Depremde hayatını kaybedenlere dualar okunan etkinlikte kadınlar duygusal anlar yaşadı.

STK’LARLA BİRLİKTE

‘’Aklımızda ve Dualarımızdasınız’’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe Kocaeli İl Müftülüğü, Kocaeli Yerel Kültür Platformu, Kocaeli Dernekler Platformu ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yanı sıra Kocaeli Rumeli Balkan Kadınları Derneği, Kocaeli Anneleri Derneği, Kadın Muhtarlar Derneği, Öncü Kadınlar Derneği, İzmit’in Kadınları Dostluk Grubu, Kuruçeşme Girişimci Kadınlar Yardımlaşma Derneği ve Mehmet Ali Paşa Kadın Dayanışma Emek ve Kültür Derneği destek verdi.

KADINLARA KARANFİL VE MEVLİT ŞEKERİ

Fevziye Cami İmam Hatipleri Halit Es, Faruk Çoban, müezzin Hikmet Akça tarafından Kuran-ı Kerim ve Mevlidi Şerif okundu. Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’ın yaptırdığı duanın ardından kadınlara karanfil ve mevlit şekeri ikramıylaprogram sona erdi.