Cennetlik hanımlar durmuyor
Her ne kadar Şefkatli Hanımlar Grubu olarak adlandırılsalar da bu kadınlara yakışan en güzel isim bize göre ‘’Cennetlik Hanımlar ‘’ olmalı…


Kandıra başta olmak üzere Türkiye ve yurtdışında, birçok ülkede kurban, iftar, su kuyusu, dul hanımlara ve ihtiyaç sahibi ailelere yetimlere ayni ve nakdi yardım gerçekleştiren Almanya Şefkatli Hanımlar Grubu dua almaya devam ediyor. 
 

Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu 7/D sınıfı öğrencisi Uğur Akçay’a müjdeli haber Almanya Şefkatli Hanımlar Grubundan geldi. Kalp rahatsızlığı nedeni ile ameliyat olması gereken ve tedavi masrafı için 110 bin lira civarında acil paraya ihtiyaç duyulan Uğur Akçay’ın ihtiyaç duyduğu miktar Şefkatli Hanımlar Grubu üyelerinden F. K tarafından karşılandı.


Kandıra’nın tanınmış isimlerinden Ayşe Yolcu hanımefendi tarafından kurulan ve büyük çoğunluğu Almanya’da bulunan hayırsever 200’ün üzerinde hanımın üye olduğu gurup, aylık olarak gönüllerinden gelerek topladıkları paraları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gece gündüz çabalıyor. Yapılan yardım ve bağışlardan hiçbir kesinti yapmayan hanımların yaptıkları yardımlar büyük vakıf ve derneklerin bile yaptıkları yardımların üzerinde bulunuyor.Son olarak Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu 7/D sınıfı öğrencisi Uğur Akçay’a yardım eden gurup yaptığı yardımlarla gönüllerde taht kuruyor.


Bizlerde Kandıralılar Ailesi olarak kendilerini tebrik ediyor, Rabbim gönüllerine göre versin diyor genç kardeşimize de acil şifalar diliyoruz.


Allah razı olsun…