Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
07 EKİM Cuma 21:10
Advert

Büyükşehir’den 285 balıkçıya tekne bakım malzemesi desteği

Kocaeli genelinde küçük ölçekli balıkçılık yapan 285 kişiye tekne bakım malzeme desteği verdi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-09-2022 13:10
Büyükşehir’den 285 balıkçıya tekne bakım malzemesi desteği

Büyükşehir’den 285 balıkçıya tekne bakım malzemesi desteği

Kocaeli Büyükşehir, kent genelinde küçük ölçekli balıkçılık yapan 285 kişiye tekne bakım malzeme desteği verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, küçük ölçekli balıkçıların desteklenmesi projesi kapsamında 12 metrenin altında geleneksel yöntemler ile yeşil ruhsatlı ve mavi kart kayıtlı olarak balıkçılık 285 kişiye tekne bakım malzemesi desteği verdi. Hereke Prof. Ahmet Haluk Dursun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Liman Başkanı Erol Ekmekçi, Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Ali Sarı, balıkçı kooperatifleri, bölge muhtarları ve balıkçılar katıldı. Malzeme dağıtım töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Yaptığımız malzeme yardımının sizleri bir nebze olsun rahatlatacağını umuyorum” dedi.

BÜYÜKAKIN: “İNŞALLAH HAYIRLI BEREKETLİ BİR SEZON OLUR”

Hereke Prof. Ahmet Haluk Dursun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen balıkçılara destek paketi dağıtım programı kahvaltı ile başladı. Ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Son dönemlerde ortaya çıkan müsilaj probleminden en çok etkilenen balıkçılarımız oldu. Bu desteğin sizleri rahatlatacağını umuyorum” dedi. Müsilaj ile mücadeleden bahseden Büyükakın, “Müsilaj problemi küresel ısınma ile alakalı bir problemdi. Müsilaj sorununu yaşayınca oturup düşündük. Müsilaj ile mücadele kapsamında Körfez’de çalışmalar yaptık. Tüm Marmara bölgesi ile bir araya geldik ve denizdeki hayalet ağların kaldırılması için adım attık. Verdiğimiz destek çok büyük değil aslında. Çocukluğumdan beri balıkçılığı biliriz. Bu işi profesyonel yapanlar için çok da zevkli bir iş değildir. Aksine çok meşakkatli bir iştir. Yapacağımız destek paketi sizi kurtaracak mı hayır. Ama bir nebze olsun sizi rahatlatacaktır. Sezon başlıyor, inşallah hayırlı bereketli bir sezon olur” dedi.

SARI: “BÜYÜKŞEHİR’E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kocaeli Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Ali Sarı ise, “Bölgemizdeki vatandaşlarımıza en temiz ve en güvenilir balığı getiren arkadaşlarımız burada. Balıkçı arkadaşlarımız pandemi ve müsilajdan dolayı büyük mağduriyetler yaşadı. Arkadaşlarımız inşallah bu yardımla daha iyi bir sezon geçirecekler. Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” dedi.

SÖĞÜT: “BALIKÇILAR İÇİN ÖNEMLİ BİR DESTEK”

Balıkçılara yapılan destek paketi dağıtım programında yer alan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de vermiş olduğu desteklerden ötürü Büyükşehir’e teşekkürlerini iletti. Söğüt,  “Tahir başkanımız, tarımdan hayvancılığa, spordan sosyal yardımlaşmaya kadar birçok alanda ne sıkıntı varsa üreticimiz ve esnafımızın imdadına yetişiyor. Bugün de küçük ölçekli balıkçılıkla uğraşan balıkçılarımıza önemli bir destek sağladı. Bu destek projesinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Söğüt, Hereke’deki marinanın kapasitesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından artırılacağını da sözlerine ekledi.

DESTEK PAKETİNDE NELER VAR?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin küçük ölçekli balıkçılara sağladığı destek paketinin içinde ‘Epoksi’ adı verilen 3, 5 kilo ağırlığında son kat boyası, 2, 5 kilo ağırlığında zehirli (Antifouling) Boyası (2,5 litre), 3 kilo ağırlığında Epoksi Dolgu Macunu, Balıkçı Tulumu ve Türk Bayrağı yer alıyor.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Eric Jones 2 hafta önce
Good day,

My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations

What for?

Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with kandiralilar.com definitely stands out.

It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality.

There is, however, a catch… more accurately, a question…

So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know?

More importantly, how do you make a connection with that person?

Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind.

Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out kandiralilar.com.

CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.)

Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is simple, easy, and effective.

CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://boostleadgeneration.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://boostleadgeneration.com/unsubscribe.aspx?d=kandiralilar.com