Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:41

CHP Mitinginde tek hedef yine değişmedi

Kandıra’ya akın eden CHP kurmaylarının terör dahil tüm hedefinde yine AK Parti vardı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00   Güncelleme : 29-10-2015 13:29
CHP Mitinginde  tek hedef yine değişmedi

CHP Mitinginde  tek hedef yine değişmedi

Her seçim öncesi tüm partilerin Çarşamba günleri ayrı ayrı düzenledikleri  mitinglerle şenlenen Kandıra’da genel seçimlerde tek miting yapan parti CHP oldu. Kandıra’ya akın eden CHP kurmaylarının terör dahil tüm hedefinde HDP ve PKK’dan ziyade  her zaman olduğu gibi yine AK Parti vardı.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi yanındaki park alanında düzenlenen mitinge  CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Milletvekili adayları Turan Dumlu, Cuma Karavar, Tamer Solakoğlu, Kemal Nişancı, Utkan Güneş, Asude Fırat Özkan, Yakup Törk ve Müzeyyen Topçu Tan, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Yalçın Kuşkan, Ferhat Şensoy, Cihat Altınyuva, Kocaeli eski Milletvekilleri Hurşit Güneş, Hikmet Erenkaya, Mehmet Hilal Kaplan, Erol Köse, İlçe Başkanı Recep Şenol ve CHP ilçe örgütü tam kadro olarak katıldı. Miting  AK Parti’yi eleştiren konuşmalarla devam etti.

TARHAN: MÜHÜR SİZDE BU DİKTATÖRLÜĞÜ BİTİRİN

İlk konuşma Milletvekili Tahsin Tarhan tarafından yapılırken, 7 Haziran seçimlerinde başkanlık sisteminde ısrar edilmesinin ve 400 milletvekili vurgusunun AK Parti’ye oy kaybettirdiğini ifade eden Tarhan, ortaya çıkan sonucun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uykularını kaçırdığını ve bizzat Erdoğan tarafından AK Parti-CHP koalisyonunun da engellendiğini iddia etti. 5 madde ile iktidar ortaklığına talip olduklarını söyleyen Tarhan, ‘’ Emekliye 2 ikramiye, asgari ücreti bin 500 lira yapacağız kaynak nerde dediler. Şimdi ise bizim söylediklerimizi kopya ediyorlar. Büyükşehir yasayla birlikte önce arazilerinizi aldılar, sonra bağ, bahçeye verdiğiniz sudan para almaya başladılar. Orman köylüsüne yakacağı odunu parayla satmaya başladılar.  Şimdide köylünün koruduğu ormanları 30-50 yıllığına müteahhitlere  kiraya  vermeye kalkıyorlar.  Bu padişahlığı bitirmek için sandığa gidin ve bu diktatörlük son bulsun. Mühür artık sizde ” dedi.

TARHAN TERÖRDE HESABI AK PARTİYE SORACAK

Kandıra’nın  şehidi  Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’i de rahmetle anarak terör belasını değerlendiren Tarhan,  isim vermeden yine hükümeti eleştirdi ve hesap soracaklarını ifade etti.  HDP ve PKK’nın adını ağzına almayan  Tarhan, “Kandıra’mızın canı yandı. Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’i ve daha nice evlatlarımızı şehit verdik. Her gün bir polisimizi, askerimizi şehit veriyoruz. Bizim kalbimiz olan başkentimize hançeri saplıyorlar ve 102 vatandaşımız ölüyor. Birinci Dünya Savaşı’nda dahi böyle bir şey yaşamamıştık. Biz bunun hesabını soracağız. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Türkiye’nin öncelikli olarak adalete, barışa, demokrasiye, sevgiye kardeşliğe ihtiyacı var. 1 Kasım’da CHP iktidarında buluşmak dileğiyle” şeklinde konuştu.

SARIBAY’IN İDDİALI KANDIRA HEDEFİ

CHP Kocaeli eski Milletvekili Kandıralı Hurşit Güneş ise Kandıralıların kandırıldıklarını iddia ederken, 1 Kasım’ın bu gidişatı durduracak yeni bir başlangıç olması temennisinde bulundu. En büyük iddia ise İl Başkanı Cengiz Sarıbay tarafından yapılan konuşmada dile getirildi. Sarıbay, “Bu seçimlerde Kandıra’dan birinci parti olarak çıkacağız. Buna inanıyoruz. Biz Kandıra’ya gereken değeri veriyoruz. Bunun karşılığını da alacağız. En son sıradaki arkadaşımız daha çok çalışıyor. Bu işi hep birlikte başaracağız. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft