Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:22
Advert

Kandıra AK Partiye muhalefetten 87 katılım

Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, AK Parti'ye yeni katılan 87 kişiye rozet taktı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00
Kandıra AK Partiye muhalefetten 87 katılım

Kandıra AK Partiye muhalefetten 87 katılım

Kandıra’ya gelen Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, AK Parti Kandıra ilçe teşkilatı tarafından partiye yeni katılanlar için düzenlenen rozet takma töreninde 87 kişiye rozet taktı.

Kandıra’ya gelerek AK Parti ile Başkanlığı tarafından MHP, SP, CHP ve Türk Parti’den partiye yeni katılan 87 kişi için Görele Pide ve Döner Salonu’nda düzenlenen rozet takma törenine katılan Fikri Işık gündemi değerlendirdi. Düzenlenen törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanında, İl başkanı Şemsettin Ceyhan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İlçe Başkanı Yunus Özder, Milletvekili adayı Şener İnce, il ve ilçe parti yöneticileri, gençlik ve kadın kolları ve partililer katıldı. Törende çeşitli partilerde görev yapmış 87 kişiye AK Parti rozetleri Bakan Işık ve ile yöneticileri tarafından takıldı. Partiye katılan yeni isimler arasında geçmiş dönemde sağlam MHP; CHP; SP ve Türk Parti’li olarak tanınan,  yöneticilik yapan, milletvekili adayı olmuş, tanıdık isimlerin bulunması AK Parti cephesinde heyecan yarattı.

Partiye katılan isimler ise şöyle oldu:

Üzeyir Bacacı, İzzet Ege, Aydın Gödek, Adem Al, Bekir Bektaş, İsmail Gündağ, Mahmut Medik, Bayram Bacacı, Zafer Aktaş, Coşkun Yılman, Ali Pehlivan, Selman Karasalan, Ferhat Karaaslan,  Ümit Sert, Ercan Koç, Levent Bekçi, Onur Can, Raif Yılmaz, Fatmanur Bacacı, Yasemin Cici, Fatmanur Bacacı, Zehra Ekrem, Hamiyet Ege, Nurten Ekrem, Suzan Bacacı, Zeynep Ekrem, Çiğdem Ekrem, Muhammet Bektaş, Erkan İmancı, Bahattin Yılmaz, Neslihan Bacacı, Seher Corruh, Kadriye Bacacı, Fatmanur Dönmez, Hatice Zabunoğlu, Abdülcelil Kılıç, Ergün Türk, Yıldırım Yazıcı, Ahmet Tekin, Handan Pınar, Hediye Aydoğan, Fatma Aydın, Sevda Kurt, Güli Öztürk, Meryem Öztürk, Hatice Karakaş, Huriye Başol, Mümtaz Cici, Seher Kantarcı, Ayhan Akbaba, İsa Akbaba, Aynur Cici, Arzu Kızmaz, Hatice Ozan, Hülya Okyar, Hediye Öztürk, Gülcan Özder, Emine Meşe, Hamiyet Oruç, Metehan Elmas, Kukuş Medik, Hatice Bektaş, Saim Doğanay, Mehmet Patan, Ş. Kadir Topaloğlu, Erdi Kıcık, Osman Karaağaç, Okan Karaağaç, Şenol Tankaz, Niyazi Kurt,Şükrü Kakıcı, Ahmet Gödek.  

-‘’35 YILLLIKTARİHİMİZDE TERÖRLE MÜCADELEDE GÖRÜLMEMİŞ BAŞARI’’

Törende konuşma yapan Bakan Işık, Dünyada ekonomik kriz çıkmasına rağmen bunun Türkiye'yi teğet geçtiğini ifade ederken, bunda 13 yılda yaptıkları çalışmanın etkili olduğunu kaydetti. Işık, 7 Haziran seçimlerinin sonucunu terör örgütünün yanlış okuduğunu dile getirerek, teröre karşı yoğun mücadele verdiklerini vurguladı. "Allah'a şükürler olsun bugün artık terör örgütünün belini kırma noktasına geldik" diyen Işık, "2 bine yakın terörist etkisiz hale getirildi, 700-800'ün üzerinde yaralıları var, 400'ün üzerinde terörist de teslim oldu. 35 yıllık tarihimizde terörle mücadelede bu kadar net bir başarı yok. Neyle kazandık bu başarıyı, Yerli üretimimiz silahlarla, insansız hava araçlarımızla, kendi yazılımlarımızla, kimseye hesap vermeden kendi teknolojimizi kullanarak yaptık." şeklinde konuştu.Geliştirdikleri teknolojik silahlar ve uyduyla terörle mücadele ettiklerini belirten Işık, bu nedenle de önemli başarı elde ettiklerini söyledi.

- "BU DEFA YERLİ OTOMOBİLİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Yerli otomobille ilgili ilk prototipleri paylaştıklarını anımsatan Işık, şöyle devam etti:

"Bazıları hemen karalama kampanyası başlattı. Biz bunları tanıyoruz. Bunlar daha önce merhum Abdülhamit Han'a da Adnan Menderes'e de Nuri Demirağ'a da Vecihi Hürkuş'a da Devrim otomobiline de aynısını yaptılar. Bunlar Türkiye'de milli yerli ne varsa bunları boğmakla kendilerini görevli hissediyor. Dedik ki 'Bir durun bakalım.' Türkiye'nin bir milli markasının olması Kandıralıları sevindirir mi? Sevindirir. Başka vesileyle değişik ülkelere gidenler Türk markasını görürse gururlanır mı? Gururlanır? Peki bunu birileri daha çıkar çıkmaz bir aceleyle boğmak için hareket ettiler dersiniz. Tarih tekerrür ediyor. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yerli ve milli olana düşman olan bir anlayış var. Bu defa Allah'ın izniyle yerli otomobili boğdurmayacağız, Devrim'in başına gelenler bu defa yerli otomobilin başına gelmeyecek. Bunun için de sizlerin desteğiyle gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz."

-‘’ YERLİ OTOMOBİL VE HER ŞEYİN YERLİSİ’’

Devrim otomobili yapıldığında Güney Kore'deki insanların "aç" olduğunu ifade eden Işık, şu anda Güney Kore'nin dünya yollarında gezen en az 4 markası bulunduğunu söyledi. Işık, yerli otomobilin arkasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti hükümetlerinin sapasağlam durduğunu dile getirerek, bu defa yerli otomobili hayata geçireceklerini kaydetti. 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde vatandaşlardan partisine güçlü destek isteyen Işık, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye'de koalisyon kültürünün olmadığını gösterdiğini vurguladı. Bakan Işık, birilerinin AK Parti'yi rantla suçladığını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı: "Kendilerinin Ataşehir'de, Beşiktaş'ta ne yaptıklarını iyi biliyoruz. Şimdi internette gördüm. 'Bunların çocukları zenginleşti, sizin çocuklarınız zenginleşmedi.' Vallahi Sayın Kılıçdaroğlu, bir özel bankada çalışan kişinin Ataşehir'de rezidansta daire alması kolay değildir. Biz bu siyaset döneminde çoluk çocuğu bu işe karıştırmak istemiyoruz dedik ama kendisi maalesef bütün bu işleri getiriyor. Şunu soruyoruz özel bankada çalışan memur maaşıyla Ataşehir'de rezidanstan daire alınabilir mi?"

Konuşmanın ardından Işık ve protokol üyeleri, çeşitli partilerden AK Parti'ye katılan 87 kişiye rozetlerini taktı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft