DİĞER
Giriş Tarihi : 02-09-2015 23:56

İzmit Kandıra arası duble yol oluyor

İzmit Kandıra arası duble yol ihalesi yarın yapılacak

İzmit Kandıra arası duble yol oluyor
İzmit Kandıra arası duble yol oluyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İzmit-Kandıra arasının 2 gidiş, 2 geliş duble yol olması için ihalenin 8 Ekim Perşembe günü yapılacağını bildirdi.
 
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Işık'ın, proje ilişkin verdiği bilgiler aktarıldı. Işık, projede önemli aşama kaydedildiğini ifade ederek, geliş-gidiş tek yol olan İzmit-Kandıra arasının artık duble olacağını belirtti.
 
Buna ilişkin ihalenin 8 Ekim Perşembe günü 14.30'da Karayolları Genel Müdürlüğünde yapılacağını kaydeden Işık, şunları kaydetti:
"İzmit'in yanı sıra Yalova ve Bursa'nın Karadeniz'e açılan kapısı olan mesafe, artık yapılacak duble yolla daha rahat ve güvenle katedilebilecek. Yaklaşık 2 milyonluk Kocaeli nüfusu ile Yalova ve Bursa başta olmak üzere çevre kentlerin Karadeniz'e ulaşması daha kolaylaşacak. Özellikle hafta sonlarında Kandıra sahillerine yoğun talep nedeniyle yaşanan aşırı araç trafiği rahatlayacak. İller arasındaki hem ticareti hem de turizmi canlandıracak projenin en geç iki yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor."
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft