7 il başkanı görevden alındı!

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında 7 il başkanı görevden alındı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen, MYK toplantısında Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan ve Afyonkarahisar il başkanlarının değiştirilmesi kararı alındı. Değişim ana gündemi ile toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulunda  (MYK)  seçim kaybeden 7 il başkanı görevinden alındı ve yerlerine yeni il başkanları atandı. 31 Mart seçimlerinde Zonguldak AKP’den CHP’ye, Adıyaman AK Parti’den CHP’ye, Afyonkarahisar AKP’den CHP’ye ve Kastamonu MHP’den CHP’ye geçmişti.

7 İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleşen kritik MYK toplantıda 2’si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değiştirildi. Toplamda AK Parti’de 7 şehrin il başkanları değişmiş oldu.  Zonguldak il başkanlığına Mustafa Çağlayan, Kastamonu il başkanlığına Ahmet Sevgilioğlu, Osmaniye il başkanlığına Mehmet Sadi Binboğa, Adıyaman il başkanlığına Faruk Bülent Kaplan, Gaziantep il başkanlığına Fatih Fedaioğlu, Erzincan il başkanlığına Alpay Kabadayı ve Afyonkarahisar il başkanlığına ise Turgay Şahin atandı.

KOCAELİ’DE KONGRE SÜRECİ ÖNEMLİ

Kocaeli’de ise durumun ne olacağı merakla bekleniyor. 13’te 13 sloganı ile seçim boyunca gecesini gündüzüne katan AK Parti teşkilatları İzmit’in yanı sıra Derince ve Karamürsel’i de kaybetmişti. Kocaeli’de il başkanlığında şu an için her hangi bir değişiklik beklenmiyor. Kongre sürecinde ne olacağı üzerine ise birçok senaryo dile getiriliyor. Bakalım Kocaeli değişim rüzgarından etkilenecek mi? Bekleyip göreceğiz.