DİĞER
Giriş Tarihi : 13-04-2015 20:18

Bakan Işık Kandıra'ya müjde verdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, günü birlik ziyaret için geldiği Kandıra'da ülke gündemine ait konuları değerlendirdi

Bakan Işık Kandıra'ya müjde verdi
Bakan Işık Kandıra'ya müjde verdi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, günü birlik ziyaret için geldiği Kandıra'da ülke gündemine ait konuları değerlendirirken Türkiye geneli ve ilçeye yapılan yatırımlardan övgü ile söz etti vatandaşların taleplerini dinledi.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kandıra’ya bağlı Araman, Alefli, Mülküşehsuvar, Bozburun, Esentepe ve Balcı mahallelerini ziyaret etti. Bakan Işık’ın bu ziyaretine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, KBB Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kandıra Kaymakamı Oktay Erdoğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ve protokol üyeleri eşlik etti.   
 
“MAŞA PARAREL YAPI”
Düne kadar piyade tüfeğini başkasının lisansıyla üreten Türkiye'nin bugün artık kendi helikopterini, kendi tankını, kendi topunu, kendi füzesini, kendi gemisini üretir hale geldiğini vurgulayan belirten Bakan Işık, "Bütün gemilerimizin, uçaklarımızın görev bilgisayarlarını kendimiz yapar hale geldik. Bu birilerini rahatsız eder mi? Eder. Türkiye'ye dost olmayan ülkeleri rahatsız eder mi? Eder. Bundan rahatsız olurlarsa ne yaparlar? Türkiye'ye savaş açamayacaklarına göre Türkiye'yi içeriden karıştırmaya başlarlar. Bazen vesayet odaklarını devreye sokmaya çalışırlar. Başaramadıkları zaman da kendi içlerindeki maşaları kullanmaya başlarlar. Bu paralel yapı da böyle bir maşa mesela" dedi.
 
"TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDE HİÇBİR GÜÇ DURAMAZ"
Türkiye'nin istikrarının çok önemli olduğunu belirten Işık, "Eğer Türkiye istikrarını sürdürürse Türkiye'nin önünde hiçbir güç duramaz. Ama Türkiye istikrarını kaybederse de Türkiye'nin ayakta durması çok kolay olmaz. Birileri Türkiye'de istikrar bozulsun diye her şeyi deniyor. Gezi olaylarıyla başlayan süreci hatırlayın. O günden bugüne her türlü provokatif hareketler, davranışlar yapılıyor. Bir tek gaye var, Türkiye'nin istikrarı bozulsun. Neden? İstikrar sürdürdükçe Türkiye güçleniyor, kalkınıyor. Artık düne kadar IMF'nin üç kuruşuna muhtaç olan Türkiye, IMF'ye borç verir hale geldi" şeklinde konuştu. Türkiye'nin istikrarın sürdürdüğü takdirde 2023 yılında Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olacağını sözlerine ekleyen Bakan Işık, daha 12 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun doğru düzgün itibarının olmadığını ama bugün 60'tan fazla ülkeye vizesiz gidildiğini, bunun 2023'te çok daha yukarılara çıkacağını dile getirdi.
 
"KANDIRA, TÜRKİYE'NİN GELİŞEN İLÇELERİNDEN BİRİ OLDU"
Kandıra'nın daha önceden çok göç veren bir ilçe olduğunu ancak artık göçün durduğu ve Türkiye'nin gelişen ilçelerinden biri haline geldiğini aktaran Bakan Işık, ilçeye doğalgaz getirdiklerini ve baraj yaptık. Yuvacık Barajı'nın belediyeye 6,5 milyar dolara mal olduğunu, bazı borçlarını sildirdiklerini ve bu rakamın 4,5 milyar doları bulduğunu söyledi. Bakan Işık, şunları söyledi: “Şu anda Kandıra Namazgah Barajı, Yuvacık Barajı'nın yarısı kadar. Eğer aynı zihniyette olsaydı burası 3 milyar dolara mal olması lazımdı. Kamulaştırmalarda dahil 80 milyon liraya yapıldı. Barajın arıtma tesisini yaptık, Kandıra'nın bütün altyapısını yeniledik. Köylerimizde çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kandıra'ya en modern bir devlet hastanesi yaptık. Eski hastanenin olduğu yeri de şehir parkı yapıyoruz. Kandıra'ya yeni bir endüstri meslek lisesi yapıyoruz. Bu sene başlayacağız. İmam hatip ortaokulunu yeniliyoruz. Kandıra'nın eğitimde hiçbir eksiği kalmayacak"
 
"GIDA İHTİSAS OSB'NİN TEMELİ ATILACAK"
Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin imar planlarını onayladıklarını, kamulaştırmaların bitme noktasına geldiğini sözlerine ekleyen Işık, "Bir iki parsel kaldı, inşallah yakında Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin temelleri atılmaya başlanacak. O fabrikalar bitene kadar, bizim o fabrikada çalışacak gençlerimizin kollarına altın bilezik takmamız lazım. Yani meslek kazandırmamız lazım. Kandıra verdiği göçleri böyle geri alacak. Kandıra'yı ve köylerini yeniden cazibe merkezi haline getiriyoruz" dedi.
 
"DUBLE YOLLAR YAPILACAK"
Kandıra-İzmit arasını duble yol haline getirecekleri müjdesini veren Bakan Işık, çalışmalara bu yıl başlanacağını ifade ederek, “Yolu Kefken'e kadar da uzatacağız. Yol iki geliş, iki gidiş olacak. Özellikle tatil dönemlerindeki trafik sıkışıklığını Allah'ın izni ile ortadan kaldıracağız. Karasu, Kaynarca, Kandıra, Ağva yolunu bu sene başlatacağız. Burası da bittiği zaman Şile'ye gitmek için Gebze'yi dolanmayacaksınız. Ağva'ya gitmek için o kadar eziyeti çekmeyeceksiniz. Karasu ve Kaynarca'ya gitmek için çok daha konforlu yoldan gideceksiniz. Büyükşehir belediyemizle, valiliğimizle, kaymakamlığımızla el ele Kandıra'yı daha güzel daha yaşanabilir daha mutlu insanların yaşayabildiği bir yer haline getireceğiz. Bolu tünelini devlet yapamaz, patates deposu mu yapsak diyorlardı. Şimdi Bolu tüneli gibi en az 50 tane tünel bitti. Daha bir o kadar da çalışma devam ediyor. Ülkenin iki yakasını bir araya getirince bütün bunlar oluyor. Ülkede IMF reçetelerini uygulamak yerine kendi ekonomi politikalarını uyguladığınız zaman Türkiye'nin kaynakları da imkanları da kendine yetiyor” dedi.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft