DİĞER
Giriş Tarihi : 21-11-2014 23:45

Bakandan Kandıra Hayvan Barınağına övgü

Bakan Eroğlu “Kandıra'daki barınağın Avrupa’da örneği yok”

Bakandan Kandıra Hayvan Barınağına övgü
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ziyaret ettiği Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne övgüler yağdırdı
 
Bakan Eroğlu “Kocaeli’ndeki barınağın
Avrupa’da örneği yok”
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Kandıra’daki Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili “Dünyada sayılı tesislerden biri. Türkiye’ye model olan tesisin Avrupa’da ise örneği yok” dedi.
 
KANDIRA’DAKİ MODERN TESİS
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Kocaeli’ndeki ilk ziyaret durağı Büyükşehir Belediyesi tarafından üç ay önce hizmete açılan Kandıra’daki Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi oldu. Gezide Bakan Eroğlu’na Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Tahir Büyükakın eşlik etti.
 
TÜRKİYE’NİN EN MÜKEMMELİ
Tesisi gezen Bakan Eroğlu “ Burada örnek bir hayvan barınağını gördük. Dışarıdan bakan insanlara burada termal bir tesis varmış izlenimi uyandırıyor. Tesis Kandıra taşıyla döşenmiş. Modern cihazlarla donatılmış. Bu tesisler 2002 öncesinde hastanelerde yoktu. Bu tesisin Avrupa’da örneği yok. Orada hastalıklı hayvanlar uyutulur. Yani öldürülür. Biz de böyle bir anlayış yok. Bizim kültürümüzde onların da yaşama hakkı var. O anlamda da bu tesis dünyanın sayılı tesislerinden biridir. Türkiye’de birkaç hayvan barınağı kurduk. Ama burası en mükemmeli”dedi.
 
SAHİPLENDİRME PROJESİNE DESTEK
Bakan Eroğlu sahiplendirme projesine destek vermek amacıyla barınaktaki yavru bir köpeği de sahiplendi. Bakan Eroğlu köpeğinin adını da Pişmaniye koydu. 
 
MODERN TESİS
Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandıra’da 175 dönüm üzerine 1000 metrekare kapalı alanda inşa edildi. 90 kulübe bulunan merkezde şu an 300 hayvan bakılıyor. Tesiste 5veteriner hekim ve16 personel çalışıyor. Hayvanların bakımı, ameliyatları, aşı ve kısırlaştırma işlemleri de modern şartlarda son teknolojik ürünler kullanılarak gerçekleştiriliyor.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft