Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 04:06
Advert

Mektup bırakarak intihar etti

Kandıralı özel harekat polisi mektup bırakarak beylik tabancası ile hayatına son verdi

POLİS-ADLİYE
Giriş Tarihi : 12-06-2022 11:29   Güncelleme : 12-06-2022 11:39
Mektup bırakarak intihar etti

Mektup bırakarak intihar etti

Kandıralı özel harekat polisi Alpaslan Soylu (27) Şırnak'ta görev yerinde mektup bırakarak beylik tabancası ile hayatına son verdi.

Şırnak Vali Koruması olarak görev yapmakta olan Kocaeli Kandıra  nüfusuna kayıtlı 400… sicilli PÖH Polis Memuru Alpaslan Soylu 08.06.2022 günü ikametgahında beylik silahı ile başına ateş etmiş, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Dicle Üniversitesi tıp Fakültesi Hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. 15 Temmuz hain darbe girişiminde de gazi olduğu öğrenilen Soylu'nun ölümünün ardından ölümü ile ilgili bıraktığı mektup sevenlerini üzdü. Şu an Kandıra Devlet Hastanesi morgunda bulunan Soylu’nun cansız bedeni bu gün ikindi namazına müteakip Cebeci Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Soylu’nun intihar mektubunda ise şu ifadeler yer aldı:

“2016, 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı’nda hain darbe girişiminde bulunan köpeklere karşı üstüme düşen vazifeyi yerine getiren özel harekât personellerinden biriyim. Ülkemize böyle ihanet içerisinde olan köpek sürüsüne karşı intikam duygum ile hayata tutunmaya çalışırken Şırnak PÖH Şube Müdürü M. Başkomiser ve Y.A. isimli kişilerin defalarca beni küçük düşürmelerine artık sabrım kalmadı. Konunun şahitleri çok. Son görev yerim olan Şırnak vali korumada benimle çalışan arkadaşlara sorulduğunda (intihar durumuma) sebep olan gerekli bilgilere ulaşılacaktır. Kendimi şu şekilde ifade etmek isterim: Darbe gecesi yaralandım, kayıtları Dışkapı Devlet Hastanesi’nde mevcut.

Ama o gece son taşıdığım kişi Bülent Yurtseven başkomiserimizin durumu ağır olmasına rağmen yalnızca kelime-i şehadet getirmesinden dolayı bana teklif edilen gazilik makamına kendimi yakıştıramadığım için reddettim, çünkü bir uzvum kopmamıştı. Emekli özel harekât polisi olan babam ve abim de o gece sabah olmadan İstanbul’dan Ankara Gölbaşı’na geldiler ve vatanımız uğruna can vermek için orada gerekli duyarlılıkta dimdik durdular. Bunca yaşanana rağmen kimseden alkış beklemedim veya durumu fırsata çevirip gazilik alarak kendimi ispatlama yolunu seçmedim. Ben, bu vatanın evlatlarından biriyim sadece. Hiçbir zaman reklam yapanlardan olmadım, çünkü ben ticaret ile uğraşmıyorum, vatan muhafaza ediyorum. Kahraman Gazi Yavuz Gündoğdu Abi’m de detayları ile bu dediklerime, Giresun’daki görev yıllarım için şahitlik edecektir.

Ülkemizde hiçbir vatan evladı, ailesine, kutsal değerlerine küfredilmesini hak etmiyor ve yazıklar olsun ki şubemizin büyüğü bildiğim, saygıda kusur etmediğim şube müdürümüzün, özel harekât polisi olan, beraber görev yaptığım birkaç arkadaşımın annesine ve bacısına sövdüğüne kulaklarımla şahit oldum. Bahsettiğim M. Başkomiser ve Y.A.’nın ikisine de varsa hakkım haram olsun. Evlatları olmasa bu yolculuğa yalnız çıkmazdım. Bir yeğenimi kanserden 5 yaşında kaybettikten sonra çocuklara olan zaafım aşırılaştı, bu nedenle onların çocukları babasız kalmasın diye yalnız gidiyorum, ama ahirette hesaplaşacağız.

Bunu okuyan herkesin bilmesini isterim ki ben hain darbe gecesi, yuvamız olan başkanlığımıza yapılan saldırıda füzenin düştüğü ve 51 can yoldaşımın şehit olduğu yere 20-25 metre mesafedeydim. Şehadet şerbeti nasip olmadı; hayattaki tek hayalim. Hayalime ulaşmak da nasip olmadı. Asiler arasına karıştım belki, Rabbimin affına sığınıyorum ve artık vasiyet olarak isteklerim şunlar: Özel harekât kamuflajımla gömülmek istiyorum. Beni bu hale getirenlere, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan devlet sofrasından rızıklanmayı başta Rabbim nasip etmesin istiyorum ve gereğini yapacakları konusunda devlet büyüklerime olan inancımı koruyorum. Yazımda değinmiştim; ikisi de evlat sahibi, ömürleri boyunca Rabbim evlatlarından yana yüzlerini güldürmesin; benim anne babamın ölümüm sonrası gözlerinden akan yaşların mislini hem dünya hem ahiret hayatında yaşatsın onlara.

Canım ailem, hepinizden özür diliyorum. Hata bu yaptığım, biliyorum ama ben onursuz, gurursuz; kanım uğruna oluk oluk aksın istediğim vatan davama yapılan hakaret ve aşağılama ile yaşayamam. Hakaret içeriğini de belirteyim; şube müdürümüz M. başkomiser, Sayın Vali’mizin CAT kıyafeti ile çalışmamızı uygun gördüğünü belirtmem sonrası bana, orada, ‘Özel harekata bir dansöz kıyafeti giydirmediğiniz kaldı, zaten yakında üstünüzdekileri çıkarıp dom.. da derler size, onu da yaparsınız’, sonrasında ‘Vali de bu kadar gö….  korkuyorsa gelmeseydi Şırnak’a’ dedi. Süleyman komiserimizin bir suçu günahı yok, ama konuşmalar sırasında içerdeydi, bu hakaretlerin hepsini duydu, arkadaşlarımın anne, bacılarına ettiği küfürler dahil. Şahitlik edip etmemek kendisine kalmış, ama inkâr ederse ona da hakkım helal değil.

Yaratan Rabbimiz, intihar eden beni ve cümlesini affetsin, dua edin. Ben, aç susuz yaşarım ama onuruma, şerefime, davama yapılan aşağılama ile yaşayamam. Ahmet gardaşım, bu mesajı sana atıyorum, çünkü bizim teşkilatta birtakım şeylerin üstü insanların nefisleri ve dünya kaygıları nedeni ile örtülüyor. Senden ricam, başta Sayın Vali’miz ve İl Emniyet Müdürü’müze konunun ulaşmasıdır. Rabbim, benim yaşadıklarımı siz ve ben gibi vatanına aşık hiç kimseye yaşatmaz tekrar inşallah. Gardaşlarım, basit bir şekilde bu hayattan ayrılmak istemediğimi beni tanıyan dostlarım, arkadaşlarım bilir. Özel harekât teşkilatımızın gerek kamuflajına gerek davasına âşık olduğumu da laf getirmediğimi de yine aynı şekilde tanıyan bilir.

Yaşadığım süreçte kullanılan ağır cümleleri daha fazla kaldıramayacağım ve yutamadığım için böyle bir karar aldım. Bu intihar kararıma sebep olan konuyu detayları ile ulaşması gereken gardaşlarıma ulaştırdım, onlar gerekli yerlere iletecektir. Beni kimsenin bu kadar aşağılamasına, küçük düşürmesine izin vermem. Onursuzca ithamlarla yaşamaktansa ölmek yolunu seçtim. Varsa benden yana hakkım, size helal. Y.A.i. ve M. Başkomiser hariç; onlarla ahirette hesaplaşacağız. Allah’a emanet olun. Hakkınızı helal edin. İnşallah Rabbim affeder, âmin.”

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft