Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 03:31
Advert

Bisikletçiler hem pedalladı hem çöp topladı 

3 Haziran Dünya Bisiklet günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü için Kandıra'da anlamlı etkinlik.

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-06-2022 21:58   Güncelleme : 05-06-2022 22:01
Bisikletçiler hem pedalladı hem çöp topladı 

Bisikletçiler hem pedalladı hem çöp topladı 

3 Haziran Dünya Bisiklet günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü için Kandıra'da anlamlı etkinlik.

Kandıra Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü, Kandıra Belediyesi, Kandıra Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kandıra Bisiklet ve Koşu Grubu tarafından 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü programı kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Gençlik Spor İlçe Müdürü Ercan Güneş, etkinliğe katılanlara ayrı ayrı teşekkür ettiği konuşmasında, ‘’ Çevre dostu bisikletin önemi ve ayrıca 7’ den 70’e herkesin bisiklet kullanımının teşviki amacıyla böyle bir program düzenledik. Biliyorsunuz ki büyük şehirler de, ilimizde, ilçelerimizde trafik sorunları ile karşıya karşıya kalıyoruz. Bu gün Kandıra’da bile esnaflarımızın yüzde 30’u kendi araçları ile işe gelmese, bisikletleri ile gelseler trafik sorunu diye bir şey kalmayacağını düşünüyorum. Ayrıca bisiklet diğer ulaşım araçları gibi sera gazı salınımı yapmıyor. O yüzden ben yediden yetmişe herkesin yaşanabilir bir dünya için bisiklet kullanması gerektiğini düşünüyorum’’ dedi. 

Düzenlenen etkinlikte Kandıra Belediyesi yeni hizmet binası önünden pedal basmaya başlayan Kandıra Bisiklet ve Koşu Grubu ile protokol üyeleri, çarşı içinden geçerek Namazgah ve eski İzmit yolu üzerinden geldikleri Şahin Tepesi mevkiinde yol kenarları ve ormanlık alanda temizlik çalışması yaptı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ercan Güneş, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Dursun, Kandıra Bisiklet ve Koşu Grubu Başkanı Recep Seyhan, HEPŞENLER olarak tanınan bisiklet tutkunu matematik öğretmenleri Barış ve İpek Şen çifti, bisiklet tutkunları, öğrenciler ve temizlik işleri personeli katıldı.

Etkinlik sonunda toplanan atıklar Belediyeye ait çöp taksi ile alındı.

Bisiklet tutkunları etkinlik sonunda Kandıra Namazgah Mesire alanı Kandıra yazısının önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft