Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 03:23
Advert

Bülbül Hoca okurları ile imza gününde buluştu

Kandıralı sanatçı ve öğretmen çıkan ikinci kitabı için düzenlenen imza gününde

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 02-06-2022 21:25   Güncelleme : 02-06-2022 22:21
Bülbül Hoca okurları ile imza gününde buluştu

Bülbül Hoca okurları ile imza gününde buluştu

Kandıralı sanatçı ve öğretmen çıkan ikinci kitabı için düzenlenen imza gününde okurları ile bir araya geldi.

Uluslararası Sanat Projeleri tasarlayan Kandıra’nın sevilen Görsel Sanatlar öğretmeni Müberra Bülbül koordinatör ve küratör olarak adından sıkça söz ettiriyor. Bülbül, yayınlanan ikinci kitabı SİLÜET için düzenlenen imza gününde, Kocaeli Kitap Fuarında okurları ve öğrencileri ile bir araya geldi. Göl Kitabevi sahibi ve yazar Ünal Kar tarafından basılan kitabın imza günü, Dr. İsmail Bozkurt, Erol Koca, Ahmet Özen, Melek Koç gibi yazarlarla birlikte aynı stantta gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen imza gününde hayranları için kitap imzalayan güzel sanatçı, Kandıralılar Haber Sitesi Genel Koordinatörümüz Murat Yıldırım’a da imzalı kitabını hediye etti.

ŞİİR KİTABI SİLÜET

Göl Kitabevi’nden çıkan SİLÜET isimli şiir kitabının ön sayfasında Müberra Bülbül’e ait ‘’ Mavinin Huzuru ‘’ isimli 60*80 tuval üzerine karışık teknikle çizilmiş ve Haegeumgang Theme Müzesi’nde (Kore) sergilenmiş eser bulunuyor. 127 sayfadan oluşan ve içinde 119 şiirin bulunduğu kitap hakkında kısa bir açıklama yapan genç kuşak ressamlarından Müberra Bülbül, ikinci kitabının yayınlanmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Farklı bir bakış açısı ile özgün şiirler yazmaya çalıştığını dile getiren Bülbül, ‘’ İnsan kalbine dokunacak bir şiir kitabı yazmaya, duygularımı ifade etmeye çalıştım. Beğenileceğini ümit ediyorum’’ dedi.

MÜBERRA BÜLBÜL ÖZGEÇMİŞ:

Ulusal ve uluslararası ölçekte sanatsal çalışmaları bulunan ve bir çok ödülün yanı sıra, sempozyum, panel ve kültürel aktivitelerle adından sıkça söz ettiren Sanatçı İstanbul doğumlu. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. 2014 İstanbul Arel Universitesi Sanatta Yeterlik doktorasını tamamlamıştır. Grafik Tasarım yüksek lisans mezunudur. 2014-2017 yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım bölümünde ve İstanbul Üniversitesi‘nde Doktorasını bitirmiştir.

Özel üniversitelerde Öğretim Görevlisi olarak ders vermiş, Sanatta Yeterliliğine devam etmektedir Grafik Tasarım alanında tezli yüksek lisans yaptı. Doktorasını Yıldız Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sanat ve Tasarım Bölümü ve İstanbul Arel Üniversitesi Grafik Tasarım alanında yapmaktadır. Halen Kandıra İlçe Milli Eğitim’de Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak çalışmaktadır. Lise yıllarını çeşitli basın, reklam, grafik-web tasarımları yapmış ve resim çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir.

Sanatçı, 3 kişisel sergi açmış ve ulusal-uluslararası birçok sergiye katılmıştır. Sanat ve Kültür çalıştayları, üniversite sempozyumları ve çeşitli seminerlere katılımda bulunmuş; uluslararası bienal ve projelerde yer almıştır. Sanat alanında yazdığı 1 kitabı Alman yayınevi tarafından basılmıştır. 2019 Japonya’da yayınlanan Antoloji kitabında bir şiirine yer verilmiş, 2020 yılında ilk şiir kitabı İstanbul’da basılmıştır. Kore, İtalya, Hollanda, Makedonya gibi ülkelerde eserleri müze koleksiyonları ve galerilerde yer almaktadır.

AB Erasmus projelerine koordinatörlük yapan Bülbül, birçok uluslararası Kültür-Sanat projelerinde elçilik görevi üstlenmiştir. 2020 yılı 100 Kadın 100 Ülke ile yapılan Art Connects Women Art gibi büyük bir organizasyonun yapıldığı Dubai’de ülkemizin kadın sanatçısı olarak temsil edilmiş ve ödül almıştır.

2019 yılında “Cuore di Donna Travelling Project” de Women&Peace adlı Uluslararası Sanat Bienali’nde Türkiye sanat elçisi olarak İtalya ve Hollanda’da koordinatörlük yapmıştır. Yine aynı projenin 2020-2021 yıllarında İtalya, Arjantin, Nepal, Danimarka’da yapılacak bienal, kongre ve sanat etkinliklerinde Türkiye temsilcisi olarak sergiler düzenleyecektir. Bu yıl Nepal’de yapılan 50 Kadın Sanatçı 50 Ülke Sanat fuarında ülkemizi temsil etmiştir.

Kandıra’da yaşayan sanatçı, uluslararası Sanat Projeleri tasarlayarak koordinatör ve küratör olarak sergiler düzenlemektedir. Sanatçı Kandıra’da da 21 ülkeden 42 sanatçının orijinal eserlerinin sergilendiği ‘’ Gelecek için Sanat’’ isimli uluslararası çalıştayı 8 uluslar arası, 2 Türk sanatçının katılımıyla düzenlemiştir.

YENİ İMZA GÜNÜ KIRKLARELİ'DE...

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft