RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 27-08-2014 11:09

Kandıralı Minibüsçülerden Büyükşehire sitem

Gürkan Turizmin sahillere girmesine minibüsçülerin itirazı devam ediyor

Kandıralı Minibüsçülerden Büyükşehire sitem
Kandıralı Minibüsçülerden Büyükşehir’e sitem
Kandıra sahil bölgelerine çalışan SS 49 Nolu Minibüs Kooperatifi Başkanı Yüksel Horos, Gürkan Turizm’e yaz aylarında Kerpe, Kefken ve Cebeci’ye yolcu taşımacılık izni verilmesini eleştirerek, ‘’ Gürkan firması Kocaeli Spor’u yedi yetmedi sıra Kandıra minibüslerine mi geldi ‘’ dedi.
 
Gürkan Turizm’in yaz aylarında OKUME’ den aldığı izinle sahil bölgelerine yolcu taşımacılığı yapmasını eleştiren ve konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan SS 49 Nolu Minibüs Kooperatif Başkanı Yüksel Horos, ‘’ SS 49 Nolu Kooperatif olarak 1969 yılından bu yana toplu taşıma araçlarımızla  gece gündüz, kar kış demeden Kefken, Cebeci, Kerpe ve civar köylere hizmet ettik, ediyoruz. Kış aylarında zaman zaman bir iki yolcu ile yola çıktığımız ve evimize ekmek götüremediğimiz çok zamanlarımız oldu. Çalışacağımız ve para kazanacağımız iki ay büyükşehir belediyemiz tarafından bize çok görüldü. İstanbul’dan gelen yolcu rahatsız oluyor ve sahillere tek vasıtayla gitmek istiyor mantığı ile Gürkan Turizm’e sahillere girme yetkisi verildi. Bu da yetmedi isim yazılarak kendi personeli taşımak için alınan 8 binlik P plakalara servis çektiriyorlar. Bu plakalar Kandıra, Kerpe ve Kefken içinde dolmuş taşımacılığı yapılsın diye verilmedi ’’ dedi.
 
GÜRKAN NEDEN KOLLANIYOR
Sözlerini ‘’ Fakat normaldir. Kooperatif esnafı çoluk çoçuk, aile bakmıyor. Sadece Gürkan Turizm aile bakıyor ’’ diyerek sürdüren Horos, ‘’ Gürkan firması Kocaeli Spor’u yedi yetmedi. Sıra Kandıra minibüsçülerine mi geldi ? İzmit Kandıra arasında minibüslerle yolcu taşımacılığı yaparken 36 minibüs hattından 18’ini kendilerin vermeyi teklif ettik. Masadan kalkan ve anlaşmaya yanaşmayan kendileri oldu. % 70’i Ak parti’ye gönül ve oy vermiş esnafımın suçu ne artık bilmek istiyoruz. Gürkan Turizm sadece İstanbul’dan gelen yolcularını değil Kandıra’dan da yolcu alarak sahillere taşımacılık yapıyor fakat kendilerine D 1 yetki belgesi vermeyi bilen OKUME ne hikmetse yaptığımız itirazlara rağmen denetleme yetkisinin kendilerinde olmadığını bize yazı ile bildiriyor. Kanunen indi bindi yapma hakkı bile bulunmayan, Kefken ve Kerpe’den usulsüz taşımacılık yapan bir firma neden kollanıyor ve ne kadar daha haram lokma yemesine izin verilecek? ‘’ dedi.
 
GÜRKAN SADECE YAZIN DEĞİL KIŞIN DA ÇALIŞSIN
Böyle bir taşımacılık anlayışı varsa kendilerine de torpil yapılması ve bu tarz ayrıcalıklardan faydalandırılması gerektiğini iddia eden Horos, ‘’ Eğer yolcu rahatsız oluyor diye sahil bölgelerine girmek mantık dahilinde ise, Kerpe ve Kefken dışındaki Babalı’ya kadar olan bölgede yaşayan insanımıza Gürkan Turizm’in hizmet vermesi gerekmez mi? Bu bölgelerden gelen yolcularımız insan değil mi? Gürkan Turizm koskoca kış aylarında Kerpe ve Kefken’e gidecek yolcularımızı neden oralara kadar bırakmıyor ? Başkanımızdan ve UKOME’den adalet istiyoruz. Bizleri biraz olsun anlasınlar. Kimin ekmeğine kim için yağ sürülüyor bilmek isti. Bizim esnafımız zor günler geçirirken kimin ekmeğine kim için yağ sürülüyor bilmek istiyoruz. Gürkan Turizm ya derhal sahillerden çekilsin ya da sadece yaz değil kış ayların da da Kefken, Kerpe ile sınırlı değil, tüm sahil bölgelerine yolcu taşımacılığına devam etsin. Yapılan yanlış hesapların bir gün dönüp geleceği unutulmasın’’ diyerek sözlerini bitirdi.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft