Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 03:46
Advert

Kandıra'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği

Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla Kandıra’da etkinlik düzenlendi

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-06-2022 08:46
Kandıra'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği

Kandıra'da Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliği

“Her zaman, her yerde, herkes için eğitim” sloganı ile başlatılan Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla Kandıra’da etkinlik düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geniş halk kitlelerini öğrenme fırsatları konusunda bilgilendirmek, meraklandırmak, öğrenmenin ilgi çekici ve eğlenceli olduğunu göstermek, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kandıra Belediyesi Şehr-i Teras Kafe’de sergi etkinliği gerçekleştirildi.

Kandıra Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen etkinlikte Halk Eğitim Merkezi, Adalet Anaokulu, AKV Ballar Orta Okulu, AKV Bağırganlı Orta Okulu, Çamkonak İlkokulu, Kırkarmut Şehit Er Ahsen Budak İlkokulu, Yusufça Şehit İrfan Yaman Orta Okulu, Zafer İlkolulu, Kandıar Anadolu Lisesi, Şehit Yavuz Sonat Güzel MTAL, Akçakoca İlkolulu ve Özel Eğitim Uygulama okulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından el emeği göz nuru ile oluşturulan bir birinden ilginç eser ve sanatlar sergilendi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol üyeleri öğrencilerin el emeği göz nuru birbirinden ilginç eserlerinden oluşan stantları gezerek öğrencilerden bilgi aldı.

Program açılışına Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz başta olmak üzere, siyasi parti temsilcileri, müdürler, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft