Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 03:18
Advert

Balık şenliği büyüledi

KAMADER Ütük Balık şenliği büyüledi

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 25-05-2022 14:59   Güncelleme : 25-05-2022 16:18
Balık şenliği büyüledi

Balık şenliği büyüledi

Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER)’in ortaklaşa düzenlendiği Turna Balığı ve Tatlı Su Levreği Tutma Şenliği büyüledi.

Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği ortaklığında gerçekleştirilen ve pandemi dolayısıyla 3 yıldır yapılmayan Turna Balığı ve Tatlı Su Levreği Tutma Şenliği bölgenin doğal güzelliği ve dolu dolu etkinliği ile misafirlerini büyüledi. Kandıra Kaymaz Ütük Gölet’inde gerçekleştirilen şenliğe katılan vatandaşlar en iyi balığı yakalamak için birbirleri ile yarıştı. Şenliğe 250 yarışmacı, 270 çocuk katıldı. Balık tutma yarışması çerçevesinde yaklaşık 100 balık yakalanırken en büyük balık 70 santim civarındaki turna balığı oldu.

HEYECAN DOLU YARIŞMALAR

Kartepe Çocuk Mehteran Takımının sunumu ve Kandıra’ya özgü klarnet dinletisi eşliğinde özellikle çocuklara yönelik halat çekme, çuval yarışı, yumurta yarışı, Simit yeme yarışı, yoğurt yeme yarışması gibi kültürel oyunlar ile birlikte amatör balıkçılığa ait lider izcilik kulübü izci gösterileri ardından ve keyifli sohbetlerin olduğu etkinlik eğlenceli anlara sahne oldu.

YENİDEN BİR ARADAYIZ

KAMADER Başkanı Engin Uztürk “Bu organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu sayede birlik ve beraberliğimiz her zaman daim olmaktadır. Pandemi dolayısıyla yapamadığımız şenliği yeniden yapıyoruz. STK’larda gönüllük esasına göre çalışılmaktadır. Burada ki arkadaşlarımız gönüllerini ortaya koyarak hizmet etmektedirler” dedi.

AMACIMIZ SEVDİRMEK

Tarım İl Müdürü Yüksel Çil ise “Bizim amacımız gençlerimize, çocuklarımızı balıkçılığı sevdirmektir. Gençlerimizin doğayı bilmeli ve sağlıklı beslenme yollarını anlatmaya çalışıyoruz. Balığın insan doğasına katkısı herkes tarafından bilinmektedir. Bunun daha da artması için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.  

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

KBB Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın'ın selamını ileterek konuşmasına başlayan KBB Koordinatörü Abdullah Köktürk “Burada bir araya gelmek çok kıymetlidir. Pandemi dolayısıyla bir araya gelemedik. Bu etkinliklerin devam etmesini diliyorum” dedi.

DAHA GÜZEL ETKİNLİK

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan “Pandemi bizleri etkiledi. İnsanlarımız birlik ve beraberliğimizi özledi. Birlik beraberlik bizim olmazsa olmazımız. Tahir Başkanımızın bize desteği devam etmektedir. Bizlerde gençlerimizle etkinliklerimizle bir araya geliyoruz. Kandıra’mızda inşallah daha güzel etkinliklerde bir araya geliriz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

KOCAELİ ÇOK FARKLI

AK Parti Milletvekili İlyas Şeker “Bu tür etkinlikleri çok özledik. Pandemi dolayısıyla bu etkinliklerimizden ayrı kaldık. Kocaeli’nin böyle güzellikleri bulunmaktadır. Doğal güzellikleri ile Kocaeli çok farklıdır. Bu şehirde yaşamak çok farklıdır. Etkinliklere katılan çocuklarımızı ve gençlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel etkinliklerde bir arada olmayı diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

BİRLİKTE KAMP ATEŞİ YAKILDI

Ak Parti Koceli millet vekili R. Sezer Katırcıoğlu Kamader başkanı Engin Uztürk’e çocuklarımızı ve  doğaya sevdirdiği doğayla birlikte yaşamayı öğrettiği için teşekkür ediyorum diyerek Kandıra belediye başkanı Adnan Turan Ak Parti kandıra ilçe başlaknı Erol Ölmez Kamader başkanı ve yöneticileriyle birlikte Kamp ateşini yaktı çocuklarla ve ailelerle eğlendi.   

TEMEL – Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Tatlı Su Levreği kategorisinde birinci olan Fatih Temel’e hediyesini verdi.

DEMİR – Tarım İl Müdürü Yüksel Çil, Tatlı Su Levreği kategorisinde ikinci olan Bayram Demir’e hediyesini verdi.

KARAKOÇ – KAMADER Başkanı Engin Uztürk, Tatlı Su Levreği kategorisinde üçüncü olan Selami Karakoç’a ödülünü verdi.

BİNBİR – AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Tatlı Su Levreği en büyük balık ödülünü kazanan Üzeyir Binbir’e ödülünü verdi.

ÖZLÜ – KBB Koordinatörü Abdullah Köktürk, Turna Balığı kategorisinde birinci olan Erol Özlü’ye ödülünü verdi.

ÖCAY – İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdemir, Turna Balığı kategorisinde ikinci olan Mete Efe Öcay’a ödülünü verdi.

CANDAN – Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin, Turna Balığı kategorisinde üçüncü olan Rıza Candan’a ödülünü verdi.

YAVUZ – AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Turna Balığı en büyük balık ödülünü kazanan Hacı Yavuz’a ödülünü verdi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft