Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 04:01
Advert

Kandıra'nın pandemi günlükleri kitabı basıldı

Öğrencilerin, pandemi döneminde tuttukları günlükler kitap oldu

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-05-2022 09:19
Kandıra'nın pandemi günlükleri kitabı basıldı

Öğrencilerin, pandemi döneminde tuttukları günlükler kitap oldu

Kandıra’nın Pandemi Günlükleri isimli kitap Kandıra Namazgah Kültür Merkezinde düzenlenen törenle tanıtıldı.

Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tarafından düzenlenen ortaokullar arası günlük yazma projesi kapsamında 55 ortaokul öğrencisi tarafından pandemi döneminde tutulan günlükler kitap haline getirildi. Öğrenciler tarafından yazılan günlüklerde oluşan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından baskısı yapılan 200 kitap çok beğenildi. Pandemi dönemini avantaja çevirmek amacıyla düzenlenen proje kapsamında pandemi sürecinde ortaokul öğrencileri tarafından tutulan günlükler öğretmen ve yöneticilerden oluşan bir heyet tarafından incelenerek kitap haline getirildi. Öğrencilerin pandemi döneminde yaşadıkları zorluklar, evde kaldıkları süreç ve hatıralarından oluşan kitabın pandemi dönemini öğrenci gözünden gelecek nesillere taşıması amaçlanıyor.

KAYMAKAM ÜNAL: BU SÜRECİ TAÇLANDIRDINIZ

Tanıtımda konuşma yapan İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal pandemiden en fazla etkilenenlerin öğrenci olduğunu ifade ettiği konuşmasında, ‘’Belki bu üzücü sürecin tek güzel yanlarından birisi bu kitaplar. Bu şüphesiz ki pandemi sürecinin, sizden sonraki arkadaşlarınız ve insanlar tarafından daha iyi anlaşılmasına sebebiyet verecektir. Pandemi sonrası bu güzel günlere geldik ve siz bu güzel kitapla bu süreci taçlandırdınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’’ dedi.

BAŞKAN TURAN: GENÇLERİMİZE HER ZAMAN DESTEK VERİYORUZ

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’da belediye olarak destek verdikleri kitap ve öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, ‘’ Gençlerimize her zaman destek vereceğimizi söylemiştik. Genç yazarlar, güzel cümleler, iyi edebiyat. İnşallah çocuklarımız bu yazılara devam ederler. Bu günlüklere yazdıklarınız sayesinde bundan sonraki nesiller yıllar sonra bu ülkenin gençlerinin, bizlerin neler yaşadığını görürler. Emeği geçen herkese teşekkür diyorum’’ dedi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KIZMAZ: ÇOK GÜZEL GÜNLÜKLER ORTAYA ÇIKTI

Ülkemiz ve hatta tüm dünyanın pandemi ile yaşamak zorunda kaldığını ifade ederek sözlerine başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz, eğitim öğretim dönemi olarak bakıldığında bir buçuk eğitim öğretim döneminin pandemiden etkilendiğini ifade etti. Bu dönemde uzaktan eğitimle tanışıldığını belirten Kızmaz, ‘’ Okullarımızda sosyal ortamlardan mahrum kaldık. İlgili arkadaşlarımız öğretmenlerimiz dediler ki, bu pandemiyi fırsata çevirebilir miyiz? Ortaokul öğrencilerimiz arasında günlük yazma projesi başlatalım. Ve çok güzel günlükler ortaya çıktı. Bunu da kitaba dönüştürdüler sağolsunlar. Amaç duygularımızı ifade edebilme, bu ifadeyi yazıya dökebilme tabi ki sonra da okuma yazma alışkanlığı kazanabilmekti bu anlamda çok kalıcı bir eser ortaya çıktı. Herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA:  

‘’İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu yıl gerçekleştirdiği "Pandemi Günlükleri" projesi kapsamında ilçemiz ortaokul öğrencilerinin yazdıkları günlükler derlenerek kitap haline getirildi. Önceki yıllarda yayınladığımız "Şairi Benim" ve "Anlat Hikâyeni" kitaplarımızın ardından ilçemiz öğrencileriyle çıkardığımız 3. kitabımızın dağıtım programı protokolün de katılımıyla Namazgahta gerçekleştirildi. Katılımcı öğrencilere kitap ve teşekkür belgeleri dağıtıldı. Programın sonunda protokol mensupları, danışman öğretmenler ve öğrenciler birlikte yemek yiyip unutulmaz bir gün yaşadı. Projeye ve programa katkılarından dolayı Kandıra Belediyesine teşekkür ederiz’’

KATILIM:

Tanıtım programında öğrencilere kitap ve belgeleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Törene Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Belediye Başkanı Adnan Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz, okul müdürleri, kurum müdürleri ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft