Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 09:18
Advert

Başkan Turan engelliler farkındalık yürüyüşüne katıldı

Zafer İlkokulu tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-05-2022 10:01   Güncelleme : 13-05-2022 11:13
Başkan Turan engelliler farkındalık yürüyüşüne katıldı

Başkan Turan engelliler farkındalık yürüyüşüne katıldı

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan Kandıra Zafer İlkokulu tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşüne katıldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Kapsamın da 2015 yılından itibaren Zafer İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı öğretmeni Oya Akın’ın öncülüğünde düzenlenen fakat pandemi süreci ile ara verilen  “Farkındalık” programlarına bu yıl kaldığı yerden devam ediyor. “Yanımda Dur Geleceğime Işık Tut” sloganı ile başlanan yürüyüş sonunda özel öğrencilerle birlikte gökyüzüne balon gönderildi. Engelli bireylerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek için düzenlenen yürüyüş Zafer İlkokulu bahçesinden başladı. Yürüyüşe Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Uysal, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları yetkilileri, öğretmenler, özel eğitim alan çocuklar ve veliler katıldı.

SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR

‘’ Dünya farklılıklarla güzel, Sevgi varsa engel yoktur, Kalbindeki engeli kaldır’’ şeklinde dövizler taşıyan katılımcılar bando eşliğinde Kandıra Çarşı içinden geçerek Kandıra Belediye Çay Bahçesinde hatıra fotoğrafı çekildi. Etkinlikle ilgili açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, sevgi, saygı ve merhametin aşamayacağı engel olmadığına inandığını vurguladığı açıklamasında, ‘’ Özel insanların hayatlarını kolaylaştırmak için hep birlikte çalışmamız gerekiyor. Engelliler Haftası'nın, toplumsal farkındalığa ve engelsiz bir geleceğe vesile olmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir hayat diliyorum’’ dedi.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft