Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 09:05
Advert

Yenişehirliler huzurlarını geri istiyor

Mahalle ortasına yapılmak istenen çim halı saha huzuru bozdu...

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-04-2022 15:59
Yenişehirliler huzurlarını geri istiyor

Yenişehirliler huzurlarını geri istiyor

İzmit Yenişehir Mahallesi sakinleri İzmit Belediyesi tarafından evlerinin dibine yapılması planlanan çim halı saha nedeni ile bozulan huzurlarını geri istiyor.

İzmit Belediyesi tarafından Bekirderespor Kulübüne tahsis edilmek üzere İzmit Kaymakamlığı yanı, Asilkent,  Bostanlı ve Yeşil Sokak kesişim noktasında yapılmak istenen sentetik çim halı saha bölge sakinlerinin huzurunu bozdu. Daha önceden çocuk parkı yapılan alan, parkın İzmit Belediyesi tarafından bozulmasının ardından sentetik çim halı saha yapılmak üzere ihaleye çıkarıldı. Mahallenin tam ortasında gece yarılarına kadar gürültü patırtı ve bağırma sesleri duymak istemeyen mahalle sakinleri, yıllardır yaşadıkları sakin ve huzurlu ortamlarının bozulmaması talebi ile seslerini İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan’a duyurmaya çalışıyor. Mahalle sakinleri projenin cephanelik parkına yapılmasının çok daha uygun olacağını belirtiyor.

FATMA HÜRRİYET KAPLAN YAPACAĞIM DİYOR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan’a ulaşma ve görüşme talepleri kabul edilmeyen ve muhatap bulamayan mahalle sakinleri, topladıkları imzaları İzmit Kaymakamlığı ve İzmit Belediyesine sundu. Dilekçelerinde projenin durdurulması talebini yineleyen Mahalle sakinleri, asıl projede yeşil alan, yeni park ve deprem toplanma yeri olan bölgenin eski haline, çocuk parkı, oyun setleri, oturma ve dinlenme alanı olarak yeniden düzenlenmesini talep ediyor. Bölgeye çim halı saha yapılmasının İzmit Kaymakamlığı otoparkını bitirmesi nedeni ile mahalle aralarında parklanmayı da şişireceği ifade ediliyor. İzmit Belediye Başkan Fatma Hürriyet Kaplan’ın çim halı sahayı yapmakta ısrarcı olduğu ve kararından dönmeyeceğini şifahen ilettiği konuşuluyor.

Bakalım sağ duyumu kazanacak, yoksa anlamsız ısrar mı?

Merakla izliyoruz.  

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft