Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:33
Advert

Bir kaç yıl daha yollarda olacak

Orman yangınlarına dikkat çekmek için yürüyen doğasever Kandıra'ya ulaştı...

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-04-2022 14:19   Güncelleme : 21-04-2022 10:07
Bir kaç yıl daha yollarda olacak

Bir kaç yıl daha yollarda olacak

Orman yangınlarına dikkat çekmek için yürüyen doğasever Kandıra'ya ulaştı

İstanbul'dan, orman yangınlarına dikkat çekmek için "81 İl 81 Fidan Ormanlar İçin Yürüyorum" sloganı yürüyen (Seyyah Ömer) Ömer Özer, yanındaki köpeği "Yoldaş" ile Kocaeli'ye ulaştı. İstanbul'dan 28 Mart'ta başladığı yürüyüşü kapsamında Kandıra ilçesine gelen Ömer Özer, Kandıra Belediyesi tarafından temin edilen zeytin fidesini Kandıra Anadolu Lisesi bahçesine dikti.

Seyyah Ömer, Kandıralılar Gazetesine yaptığı açıklamada, orman yangınlarına ve doğaya dikkat çekmek için daha önce de yürüyüşler yaptığını belirtti. Yürüyüşüne, Köpeği Yoldaş’ın doğum yapması ve yavrularının sahiplendirilmesi nedeniyle yaklaşık 5 ay ara verdiğini vurgulayarak, tekrar yürümeye başladığı için mutlu olduğunu kaydetti.

Tüm Türkiye'yi yürüyerek dolayma istediğini, yolculuğunu birkaç yıl içinde bitirmeyi hedeflediğini Özer, şunları söyledi:

"81 İl 81 Fidan Ormanlar İçin Yürüyorum" sloganıyla doğanın yardım çığlığını duyurmak için düştüğümüz yolda, şimdi Kocaeli-Kandıra’dayız. Kocaeli’ye fidanımızı Kandıra’ya dikmek nasip oldu. Manisa’dan başladığımız yol Trakya’dan dolaşarak şimdi Karadeniz’e doğru devam etmekte. Karadeniz, Akdeniz, sırasıyla mevsime göre Doğu ve tüm 81 ili yürüyerek gezeceğiz. Her ile bir fidan dikerek, umarım sloganımız insanlara ulaşır. Yollarda görüşmek üzere’’ dedi.

Manisa Merkezde yaşayan Ömer Özer Ege ve Akdeniz'i kasıp kavuran yangın felaketlerinin ardından yeşil vatanı korumak ve vatandaşları bilinçlendirmek adına "81 İl 81 Fidan Ormanlar İçin Yürüyorum" sloganı ile yola çıktığını aktaran Özer, Çanakkale, Edirne, Kırıklareli, Tekirdağ ve oradan da İstanbul'a yürüdüğünü hatırlattı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft