Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 15:05
Advert

Kaçak avlanan balıklar suya iade edildi

Namazgah Barajına atılan ağlara el kondu...

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-04-2022 12:34
Kaçak avlanan balıklar suya iade edildi

Kaçak avlanan balıklar suya iade edildi

Yasak olmasına rağmen havyar döneminde Namazgah Barajına atılan 800 metre ağa el konuldu. Yakalan balıklar suya iade edildi.

Yavrulama dönemi dolayısıyla 15 Mart ile 15 Haziran tarihlerinde avlanması yasaklanan sazan balıklarını yakalamak için Kandıra Namazgah Barajına atılan ağlara el konuldu. Alınan bilgilere göre KAMADER gönüllüleri tarafından Kandıra Tarım İlçe Müdürlüğü, Su Ürünleri Şubesine yapılan ihbar üzerine harekete geçen ekipler, botla açıldıkları baraj göletinde  7-8 parça toplamda 700-800 metrelik ağa el koydu. Yakalanan 60 parça Sazan balığı ise suya iade edildi. Yapılan incelemede balıkların çoğunun havyarlı olduğu öğrenildi.

Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yönetim kurulu üyelerimiz ve Kandıra 'lı dostlarımızın hassasiyeti ve dikkati sayesinde katliamın önüne geçildi. Yapılan ihbar sonucu hemen harekete geçen görevli arkadaşlarımız suya girerek yaklaşık 700-800 metre, 7-8 adet parça parça atılmış ağları barajdan çıkarttı. Görüntülerden de görüldüğü üzere ağlara takılan yaklaşık 50-60 sazan balığı ağlardan kurtarılarak doğal ortamına iade edildi. Balıkların bir çoğunun havyarlı olduğu görüldü. Peki yasak dönemde yavrulayacak bu balıkları, tamamen usulsüz av gereçleri ile avlamanın hangi vicdana sığacağını sizlerin takdirlerine bırakıyoruz. Bu sefer sahipleri yakalanmadı. Ama kim olduklarını tahmin ediyoruz. Çok yakında gereği yapılır inşallah. Şunu herkes bilsin hem kamu kurumları adına hem de derneğimiz adına ifade ediyoruz ki Kocaeli sahipsiz değildir. Yapanın yanına da kar kalmaz. 7/24 esasına göre çalışan koruma kontrolle görevli kolluk kuvvetlerimize ve Kandıra Tarım İlçe Müdürlüğü personeline canı gönülden teşekkür ediyoruz ve ayakta alkışlıyoruz. İyi ki varsınız...

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft