Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:14
Advert

Esnaf ve Sanatkarlar oy kullanmaya başladı…

Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası 23. Genel Kurul Toplantısında oy verme işlemi başladı.

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-03-2022 13:30   Güncelleme : 27-03-2022 14:26
Esnaf ve Sanatkarlar oy kullanmaya başladı…

Esnaf ve Sanatkarlar oy kullanmaya başladı…

Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası 23. Genel Kurul Toplantısında oy verme işlemi başladı. Yoğun katılımla gerçekleşen kurul sakin ve güzel bir atmosferde gerçekleşti.

Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın 23. Olağan Genel Kurul Toplantısında oy verme işlemi başladı. Divan Başkanlığı Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası  Başkanı Kadir Durmuş ve Başkan yardımcılığı Kandıra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooperatifi Başkanı  Ahmet Gödek tarafından  gerçekleştirilen kurul toplantısında, yarışan üç aday sırasıyla konuşmasını yaparak salona seslendi.

SONUÇ NE OLURSA OLSUN KAZANAN KANDIRA OLSUN

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ da kısa bir konuşma yaparak esnafa seslendi. Turan, belediye olarak her zaman esnafın yanında olduklarını dile getirdiği konuşmasında, Kandıra Sanayi sitesini yeni yerinde faaliyete geçirmek için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.  Seçim sonucunun Kandıra’ya hayırlar getirmesini dileyen Başkan Turan, ‘’ Sonuç ne olursa olsun kazanan Kandıra olsun. Küslük dargınlık yaşanmasın’’ temennilerini iletti.

ESNAFA KAPILARI SONUNA KADAR AÇIK BİR ODA 

Başkan adaylarından Çakıroğlu Simit Fırını'nın sahibi Cüneyt Çakır Cüneyt Çakır, bu yola çıkarken esnaf olarak ne eksiklerinin olup olmadığını ve bu eksiklerin nasıl telafi edileceğini esnaflarla konuşarak ve araştırarak tespit ettiklerini ifade etti. Odayı sadece faaliyet belgesi veren ve aidat alan oda pozisyonundan çıkaracaklarını iddia ettiği konuşmasında, ‘’ Bu odayı kapılarını esnafa sonuna kadar açık bir yer yapmaya and içtik. Allahın izni iszlerin desteği ile bu odayı yöneteceğiz’’ diyerek destek istedi.

KAMU KURUMLARI İLE ESNAFIMIZ ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ

İkinci olarak esnafa seslenen Meşe İnşaat'ın sahibi Gökhan Meşe, yaklaşık üç yıldır esnaf odalarının çalışma prensipleri üzerine 3 yıldır çalışma yaptığını ifade ederek sözlerine başlayan Meşe, esnaf odasının en temel görevinin esnafla kamu kurumları arasında köprü oluşturmak olduğunu söyledi.  Yeni bir kadro ile bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek istediklerini dile getiren Meşe, esnaflardan destek isteyerek sözlerini sonlandırdı.

ÜYELERİMİZE EN GÜZEL HİZMETİ VERDİK

En son konuşan ise mevcut Başkan Şaban Şenol oldu, Şenol konuşmasında yıllardır bu görevi hakkıyla ve layıkıyla yaptıklarını ifade ederken, Biz bu odayı bu kadar uzun yıldır 5362 sayılı yasa gereği  bu odanın üyelerine vermesi gereken en güzel hizmeti en güzel şekilde verdik dedi. Bir tane esnafın bile esnaf odasına gittim benim işim çözülmedi diyemeyeceğini iddia eden Başkan Şenol, ilkeli şeffaf hesap verebilir bir yönetim anlayışı ile esnaflar arasından ayrım yapmadan, esnafa hizmet binası kazandırdıklarına dair bir çok konuda bilgiler vererek esnaftan destek istedi.

Yapılan konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Akça 17:00’a kadar sürecek oy kullanma işleminin ardından sandıklar açılarak oy sayımına geçilecek.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft