Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 15:01
Advert

Dünya su gününde anlamlı sergi

Suları ile birlikte sergilenen dünyadaki tek sergi Kandıra'da açıldı...

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2022 22:38
Dünya su gününde anlamlı sergi

Dünya su gününde anlamlı sergi

Suları ile birlikte sergilenen dünyadaki tek sergi

Küresel İklim Değişikliği ve kuraklığa dikkat çekmek isteyen Kandıra Anadolu Lisesi öğretmenleri İpek Barış Şen’in bisikletle gittikleri yerlerdeki göllerden topladıkları su örnekleri ve çektikleri fotoğraflar Kandıra Namazgah Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Hepşenler Ailesi olarak bilinen ve Türkiye genelinde bisiklet gezileri ile tanınan Kandıra Anadolu Lisesi öğretmenleri İpek-Barış-Duru ve kızları Deniz Şen’in gittikleri göllerden topladıkları su ve çektikleri 28 fotoğrafın sergilendiği ‘’ Suyun İzinde Fotoğraf ve Su Sergisi ‘’ ‘nin açılışı Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi.

‘’Hepşenler suyun izinde’’ sloganı ile ailece çıktıkları Salda, Kuyucuk, Van, Beyşehir, Çıldır vs. gibi toplamda 53 gölün çevresini pedallayarak, suyun önemine dikkat çeken Hepşenler ailesi, göllerden aldıkları su numuneleri ve çektikleri fotoğraflar ile sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkıda bulunmak ve iklim değişikliğine dikkat çekmeyi hedefliyorlar.

HEPŞENLER KİMDİR?

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bisiklet tutkunu matematik öğretmenleri Barış ve İpek Şen çifti, kızları Deniz Şen ile göllerin etrafında yaklaşık bin 600 kilometre yol yaptı. İpek ve Barış Şen çifti, çocuk koltuğunda babasının bisikletinde eşlik eden en küçük üyeleri dört yaşındaki Deniz ve büyük kızları on bir yaşındaki Duru ile kendilerini “Hepşenler” olarak tanımlıyor. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli etkinliklerde bisiklet kullanarak kızları ve öğrencilerine iyi birer rol model olmayı hedefleyen Şen çifti, gerçekleştirdikleri projede bisikletle İznik, Salda, Manyas, Eğirdir, Van gölleri dahil 53 gölün çevresini pedalladılar.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft