Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 15:43
Advert

Anadolu Lisesinden 18 Mart'a özel etkinlik

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’ıncı yıldönümü onuruna program düzenlendi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-03-2022 14:43   Güncelleme : 18-03-2022 16:05
Anadolu Lisesinden 18 Mart'a özel etkinlik

Anadolu Lisesinden 18 Mart'a özel etkinlik

Kandıra’da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’ıncı yıldönümü onuruna düzenlenen programda Çanakkale şehitleri anıldı.
Kandıra’da 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107’ıncı yıldönümü bir dizi etkinlikle kutlandı. Yedi düvele karşı din, vatan, millet uğruna binlerce canın tereddüt etmeden verildiği, tarihe ‘’Çanakkale geçilmez’’ yazdırılan gün olan 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü Kandıra’da bir dizi etkinlikle kutlandı. Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın okunması ile başlayan program Turan Güneş Kültür Merkezinde günün anlam ve önemine binaen şiirler ve gösteriler ile devam etti.

DUYGUSAL SAHNELER
Kandıra Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sahnelenen özel ve son derece başarılı programa, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Garnizon Komutanı Piyade Albay Sayın P. Alb. İlker Tonbaktepe, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akalın, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Yanar, İlçe Emniyet Müdürü İlker Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kızmaz, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, kurum idarecileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı. Program Çanakkale Zaferi slaytı ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi ile sonlandırıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft