Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:53
Advert

Erdoğan'dan çiftçilerle ilgili önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2022 14:36
Erdoğan'dan çiftçilerle ilgili önemli açıklama

Erdoğan'dan çiftçilerle ilgili önemli açıklama

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftçilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamada, tarımsal sulama alanındaki tesisleri bir an önce tamamlayacakları ifade ederken ’’Ülkemiz tarımını suyla bereketlendirerek barajı ve göleti tamamlanmış tarımsal alanlardaki sulama tesislerini bitirerek milli ekonomiye kazandıracağız. Açık sistemden kapalı sisteme süratle geçeceğiz.’’dedi.

Güneşten elektrik üretimine yönelik çok büyük yatırımlar yapıldığını belirten Erdoğan, ‘’Her ne kadar elektrikte KDV indirimi ile çiftçilerimizin maliyetlerinde azalma sağladıysak da soruna daha kökten çözümler bulmamız gerektiğinin farkındayız. Özellikle sağlayacağımız finansman kolaylıklarıyla sulama faaliyetlerinde güneşten elde edilen elektriğin payını artırmayı planlıyoruz." dedi.

Kredi limitleri hakkında da artırım yapılacağı yönünde müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Hazine faiz destekli kredilerin üst limitini yükseltiyoruz. Çiftçilerimizin finansmana erişimini kolaylaştırıyoruz. Tüm kurumlarımız bu süreçleri yakından takip ederek neticelendirecektir. Sulama, enerji, kredi konusunda attığımız bu adımların çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft