Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 15:52
Advert

Başkan Büyükakın’dan ayçiçeği üreticisine müjde 

Büyükşehirden ayçiçeği üreticisine gübre desteği

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-03-2022 19:46
Başkan Büyükakın’dan ayçiçeği üreticisine müjde 

Başkan Büyükakın’dan ayçiçeği üreticisine müjde 
Yağlı tohumlu bitkilere %75 hibe desteğinin ardından Kocaeli Büyükşehir de harekete geçti. Başkan Büyükakın, çiftçilere verdiği müjdelere bir yenisini ekleyerek, yağlık ayçiçeği yetiştiriciliği yapan üreticilere gübre desteği verileceğini açıkladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sıvıyağ üretiminin artırılması ve tarımsal üretimin kesintisiz devam etmesiiçin hayata geçirdiği“Ayçiçeği Yetiştiriciliğini Destekleme Projesi” kapsamında, çiftçilere yağlık ayçiçeği gübresi desteği sağlayacak.Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, tarımsal kalkınma hamleleriyle hayata geçirdiği çok sayıda projeyle tarıma ve üreticilere destek olmaya ve çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bir müjde daha veren Başkan Büyükakın, yağlık ayçiçeği üreticilerinin gübrelerinin Büyükşehir tarafından sağlanacağını duyurdu. 

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİNİN YANINDA
BaşkanBüyükakın, tarımda katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesi ve sıvıyağ üretimine artırılması amacıyla yağlık ayçiçeği yetiştiriciliği yapan tüm çiftçileri destekleyeceklerini belirtti.Ayçiçeği ekim alanlarının yüzde 73'ününTrakya ve Marmara bölgesinde bulunduğunu aktaran Büyükakın, destekleme projesi ile bölgedeki ayçiçeği tarım alanlarının miktarı ve birim alan veriminin arttırılmasının hedeflendiğini dile getirerek, “Bu kapsamda çiftçilerimize bir müjde daha veriyoruz. Yağlık ayçiçeği üretimi yapan üreticilerimize gübre desteği sağlayacağız. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

BAŞVURULAR 18 MART’A KADAR
Tarımı geliştirmeye ve çiftçilerin gelir düzeyini artırmaya yönelik başlatılan, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünce yürütülen Kocaeli’nin önemli kırsal kalkınma hamlelerinden biri olan “Ayçiçeği Yetiştiriciliğini Destekleme Projesi” ile sıvıyağ üretiminin artırılması amaçlanıyor.Yağlık ayçiçeği gübresinden yararlanmak isteyen üreticiler, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi ya da güncel çiftçi belgeleriyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ile Kandıra ve Kartepe ziraat odası başkanlıklarına 18 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar müracaat edebilecek.


 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft