Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 16:00
Advert

Barışın resmini çizdi

Kosovalı Ressam Refki Gollopeni barışın resmini çizdi.

MAGAZİN
Giriş Tarihi : 11-03-2022 18:06   Güncelleme : 12-03-2022 01:56

Kosovalı Ressam Refki Gollopeni barışın resmini çizdi.

Dünyaca ünlü Kosovalı ressam Refki Gollopeni, düzenlenen uluslararası resim sanat sergisi için geldiği Kandıra’da canlı resim çizdi.

Kefken Şehit  Oğuz Kır Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni, aynı zamanda sergi kuratörü Dr. Müberra Bülbül organizasyonunda düzenlenen uluslararası resim sanat organizasyonunun bu günkü konuğu dünyaca ünlü ressam Refki Gollopeni oldu.

Kandıra Namazgah Kültür merkezinde 8 uluslar arası sanatçı tarafından Kandıra’da çizilen fotoğrafların gösteriminin yapıldığı sergiye katılan Gollopeni, Rusya_Ukrayna Savaşını  protesto etmek adına barışın resmini canlı olarak çizdi.

Canlı olarak resmi çizen Gollopeni, resmin bitmesinin ardından uluslar arası ressamlar ve katılımcılardan çizdiği resme kendi dilleri ile barışı simgeleyen kelime yazmalarını istedi.

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın ‘’ Sevgi’’ kelimesini yazdığı resme tüm katılımcılar tarafından kendi dilleri ile barışı simgeleyen ifadeler yazıldı.

Geçen Çarşamba günü Kandıra Yelkencioğlu Konağı’nda 8 uluslararası ressamın katılımıyla ‘’Gelecek için sanat’’  isimli resim ve sanat sergisi açılmış ve 21 ülkeden 40 sanatçının yaklaşık 45 orijinal eseri sergilenmişti.  

Sergiye bizzat katılan sanatçıların isimleri ise şöyle olmuştu:  Kosovadan Ögretmen Naska Gorani, İtalya Guzel Sanatlar Akademisinden Estrella Soto Moreno, İspanya Jaen Universitesinden Prof. İsabel Maria Montoro, Polonya’dan Marta Frackowiak, Amerika’dan Dora Labora, Hindistan’dan Dr. Neerja Chandna Peters, Avusturya’dan Christine Cézanne-Thauss.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft