Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 15:40
Advert

Yağlı tohumlu bitkilere %75 hibe desteği

Boş bırakılan ve hiçbir şey ekilmeyen arazilerde yağlı tohumlu bitki üretimi için hibe desteği kararı alındı.

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-03-2022 18:52
Yağlı tohumlu bitkilere %75 hibe desteği

Yağlı tohumlu bitkilere %75 hibe desteği

Boş bırakılan ve hiçbir şey ekilmeyen arazilerde yağlı tohumlu bitki üretimi için hibe desteği kararı alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan yeni karara göre; boş bırakılan, atıl durumda olan veya nadasa bırakılan arazilerde hububat, baklagil, ayçiçeği, kanola, soya ve aspir gibi yağlı tohumlu bitki üretimine hibe desteği verilecek. 2022 yılı için uygulanacak hibe programı kapsamında, proje toplam bedelinin yüzde 75'ine kadar hibe desteği sağlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ÖLMEZ: BİTTİ Mİ? HAYIR?

Konuyla ilgili bir açıklama da AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez’den geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ayçiçeği ekiminin  % 75 hibe destek programına alındığını duyuran Erol Ölmez, ”Hükümetimizce tarım kredi borçları yeniden yapılandırıldı. Tarımsal desteklerimiz ödenmeye başlandı. Ayçiçeği ekimi yüzde 75 hibe destek programına alındı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın hükümetimizce desteklenen ayçiçeğine gübre desteği verme kararı aldı. Bitti mi? Hayır! Kandıra Ziraat Odamızca yapılan toprak tahlil yine Büyükşehir Belediye başkanımızın talimatıyla yine ziraat odası Büyükşehir işbirliği ile ücretsiz yapılacak’’ dedi.

“Daha Güzel Günler Hep Beraber Göreceğiz”

AK Parti döneminde çiftçiye büyük destekler verildiğini ifade eden Ölmez, ‘’ Bahar dönemi ile birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yine yeniden daha güzel günlere hep beraber gireceğiz. Siz dualarınızı eksik etmeyin. Biz AK Parti kadroları olarak sizin için çalışmaya devam edeceğiz. 7’si değil 70’i değil topunun bu ülkeye vereceği hiçbir şey yoktur. Bu kafalarla da olmayacaktır. Onlar yıkım masası kurarken, bizler dünyanın masasında ülkemizi milletimizi en iyi şekilde savunmaya yüceltmeye devam edeceğiz.’’ Dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft