Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:15
Advert

Yeni başkan yardımcısı göreve başladı

Kandıra Belediyesi’nde yeni başkan yardımcısı görevine başladı

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-12-2021 13:40
Yeni başkan yardımcısı göreve başladı

Kandıra Belediyesi’nde yeni başkan yardımcısı görevine başladı

Kandıra Belediyesinde ikinci belediye başkan yardımcısı olarak ataması yapılan belediye meclis üyesi İsmail Akalın görevine başladı.

Uzun süredir tek başkan yardımcısı ile hizmet veren Kandıra Belediyesi’nde başkan yardımcısı sayısı iki oldu. Tek belediye başkan yardımcısı bulunan Kandıra Belediyesinde bu atama ile belediye başkan yardımcısı sayısı ikiye çıkmış oldu. Memur Başkan yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Dursun’un yanına siyasi başkan yardımcısı olarak atanan İsmail Akalın 1953 Kandıra doğumlu, Kandıra'nın köklü, ailelerinden ve esnaflarından. DYP’de il genel meclis üyeliği, üç dönem AK Parti Kandıra ve Büyükşehir Belediye mevcut meclis üyeliği yaptı. Akalın, evli ve 3 çocuk babası.

EN YAŞLI ÜYE VE MECLİS ÜYELERİNiN ABİSİ VASFINDA

Kandıra Belediyesi’nin en yaşlı meclis üyesi olarak meclis üyelerinin abisi vasfında olan Akalın’ın 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49 uncu maddesinde belirlenen  “Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmelik” hükümlerine göre ataması yapıldı. İlgili kanun maddesinde, ‘’Norm kadrosunda belediye başkan yardımcısı bulunan belediyelerde norm kadro sayısına bağlı kalınmaksızın; belediye başkanı, zorunlu gördüğü takdirde, nüfusu 50.000'e kadar olan belediyelerde bir, nüfusu 50.001-200.000 arasında olan belediyelerde… iki belediye meclis üyesini belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirebilir.’’ denilmektedir.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft