Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:41
Advert

Hindi Dolmasının değişmez adresi Mavi Köşe

Hindi dolması denince ilk akla gelen mekan

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-12-2021 09:19   Güncelleme : 20-12-2021 09:27
Hindi Dolmasının değişmez adresi Mavi Köşe

Hindi Dolmasının değişmez adresi Mavi Köşe

Tadı ve lezzetiyle ünlenen, Kandıra’nın geleneksel lezzetlerinden ve simgelerinden olan Kandıra Hindisine yılbaşı öncesi, yılbaşı ve yılbaşı sonrası yoğun talep yaşanıyor.

Kandıra’nın simgesel değerleri arasında yer alan ve 8 ayda meralarda mısır, buğday, fındık, ayçiçeği ve kekik gibi doğal ürünlerle yetiştirilen Kandıra Hindisi, Mavi Köşe Lokantası farkı ile ayrı bir lezzet kazanarak hindi dolması olarak yılbaşı öncesi ve yılbaşında sofralarınızı süslüyor.

Aralık ayına yetişmiş olarak giren Kandıra Hindisine rağbet bu yılda eksilmeden devam ediyor. Hindinin pişme süreci ve özellikle hini dolması ile birlikte masalarda yerini alması ise usta eller tarafından hazırlanması sonrası mümkün oluyor.

Kandıra’da Hindi dolması pişirebilen ve yiyebileceğiniz en güzel ve tek mekan ise kuşkusuz Kandıra Mavi Lokantası. Senenin belli dönemlerinde Kandıra Hindisi ve içli pilavın muhteşem lezzetini tatmak ve güzel bir akşam geçirmek, misafirlerine bu lezzeti ikram etmek isteyenlerin en önemli uğrak yeri Mavi Köşe Lokantası olarak karşımıza çıkıyor.

İster sipariş verin alıp götürüp ailenizle yiyin, ister Mavi Köşe Lezzet Lokantası hazırlasın yine afiyetle oturup tadını çıkarın.

Hala geç kalmadınız…

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft