Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:33
Advert

Başkan yardımcılarımızı ikiliyoruz

Kandıra'nın tanınmış isimlerinden İsmail Akalın başkan yardımcısı oluyor

SİYASET
Giriş Tarihi : 12-12-2021 20:56   Güncelleme : 12-12-2021 20:59
Başkan yardımcılarımızı ikiliyoruz

 

Başkan yardımcılarımızı ikiliyoruz

Kandıra'nın tanınmış isimlerinden İsmail Akalın başkan yardımcısı oluyor

Uzun süredir tek başkan yardımcısı ile hizmet veren Kandıra Belediyesi’nde başkan yardımcısı sayısı ikiye çıkıyor. Memur Başkan yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Dursun’un yanına siyasi başkan yardımcısı olarak İsmail Akalın atanıyor. Alınan Bilgilere göre uzun yıllar Kocaeli İl Genel Meclisi üyesi olarak Kandıra için önemli hizmetlere vesile olan, şu anda Kandıra Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olarak görev yapan Kandıra’nın tanınmış isimlerinde İsmail Akalın önümüzdeki günlerde başkan yardımcısı olarak göreve başlayacak.

EN YAŞLI ÜYE VE MECLİS ÜYELERİNiN ABİSİ VASFINDA

Belediye Başkanı Adnan Turan döneminde tek başkan yardımcısı ile yoluna devam eden Kandıra Belediyesinde 2. Başkan yardımcısının göreve başlaması memnuniyetle karşılandı. Kandıra Belediyesi’nin en yaşlı meclis üyesi olarak meclis üyelerinin abisi vasfında olan Akalın’ın 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49 uncu maddesinde belirlenen  “Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke Ve Standartlarına Dair Yönetmelik” hükümlerine göre ataması yapılacak.

KANDIRA’NIN NÜFUSUNA GÖRE 2 BAŞKAN YARDIMCISI GÖREV YAPABİLİR

İlgili kanun maddesinde, ‘’Norm kadrosunda belediye başkan yardımcısı bulunan belediyelerde norm kadro sayısına bağlı kalınmaksızın; belediye başkanı, zorunlu gördüğü takdirde, nüfusu 50.000'e kadar olan belediyelerde bir, nüfusu 50.001-200.000 arasında olan belediyelerde iki, nüfusu 200.001-500.000 arasında olan belediyelerde üç, nüfusu 500.000 ve fazla olan belediyelerde dört belediye meclis üyesini belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirebilir.’’ Denilmektedir.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft