Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:39
Advert

Kandıra’da 206 kişiye tapuları dağıtılıyor

Cebeci ve Kefken Mithatpaşa sakinlerinin tapuları dağıtılmaya başlandı

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-12-2021 13:20
Kandıra’da 206 kişiye tapuları dağıtılıyor

Kandıra’da 206 kişiye tapuları dağıtılıyor

İmar kanunu uyarınca devam eden şuyulandırma çalışmalarını tamamlayan Kandıra Belediyesinde çalışması tamamlanan Cebeci ve Kefken Mithatpaşa sakinlerinin tapuları dağıtılmaya başlandı.

Kandıra Belediyesi Cebeci ve Kefken Mithatpaşa mahallelerinde imar kanununu uyarınca devam eden imar uygulama çalışmalarını tamamladı. Söz konusu alanlarda bulunan yol ve mülkiyet problemleri de böylelikle çözüme kavuşturuldu. Kadastro kontrolleri ile tapu tescilleri yapılan Cebeci ve Kefken Mithatpaşa mahallelerinde üç hak sahibine tapuları sembolik olarak  Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan tarafından teslim edildi.

Alınan bilgilere göre, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından Cebeci Mahallesi ve Kefken Mithatpaşa mevkiinde  1/1000 imar planına esas yapılan şuyulandırma çalışmasının tamamlanması sonucu Cebeci Mahallesinde 72, Kefken Mithatpaşa Mahallesinde 134 taşınmaz malikine ait tapu senetleri çıkarılarak sahiplerine teslim ediliyor. Sembolik olarak üç hak sahibine tapularını teslim eden Başkan Turan, tapu teslimi sırasında vatandaşlara hayırlı olsun temennilerini iletti.

Yeni tapu senetlerini almaya hak kazanan vatandaşlar yapılan imar çalışmasından dolayı memnuniyetlerini ifade ederek belediye başkanı Adnan Turan’a teşekkürlerini ilettiler.

Çalışmalar hakkında bilgi veren belediye yetkilileri, “Söz konusu alan sınırları içerisine giren taşınmazların malikleri, şuyulandırma sonucunda oluşmuş yeni tapularını belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Emlak ve İstimlak Servisinden kimliklerini ibra etmek suretiyle teslim alabilirler” açıklamasını yaptı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft