Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 03:42
Advert

Topluca Köyüne köy konağı

Topluca Köyü, köy konağına kavuştu

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-12-2021 10:02
Topluca Köyüne köy konağı

Topluca Köyü, köy konağına kavuştu

Büyükşehir Belediyesi, Kandıra İlçesiTopluca Köyü Kasımlar mevkiinde bulunan eski okul binasını yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri, eski okul lojmanlarını yeniliyor. Bu kapsamda Kandıra İlçesi Topluca Köyü Kasımlar mevkiinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eski kullanılmayan atıl köy okulunu vatandaşlar için onardı. Vatandaşların sosyal yaşam alanı haline getirilmesi içinbina restore edildi. Tek sınıf ve bir müdür odası bulunan köy okulu, vatandaşlar tarafından köy konağı olarak kullanılıyor.

KÖY KONAĞI HİZMETE AÇILDI

Eski okul binasıvatandaşlar tarafından sosyal etkinlikler için kullanılmaya başlandı.Köy sakinleri, eski köy okulundamevlüt, düğün ve eğitim gibi etkinliklerdüzenliyor. Eski okul binasının çevresi perde beton ile kapatıldı.Köyde sosyal etkinlik için bir alan bulunmadığını belirten Topluca Köy Muhtarı Cevdet Kaya; “Köyümüzde etkinliklerimizi yapabileceğimiz bir alan yoktu. Eski köy okulumuz atıl durumdaydı. Büyükşehir Belediyesine başvurduk. Kısa sürede okul binamız restore edilerek köy konağına çevrildi. Bize bu imkânı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft