Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 02:38
Advert

Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisini 2 bin kişi ziyaret etti

Kandıra sergisi sona erdi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2021 14:42
Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisini 2 bin kişi ziyaret etti

Kandıra'da Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisini 2 bin kişi ziyaret etti

Kandıra Belediyesince düzenlenen 71. Uluslararası Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi’ni iki bin kişi ziyaret etti.

Kandıra Yelkencioğlu Konağı'nda açılışı dualarla gerçekleştirilen Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi sona erdi. Bir hafta açık kalan sergiyi yaklaşık iki bin kişi ziyaret etti. Ziyaret edenler arasında öğrenciler çoğunluktaydı. Serginin açılmasından ziyaret edilmesine kadar emeği geçen herkese teşekkür eden Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, serginin ziyaretçilere manevi bir atmosfer sunduğunu ifade etti.

Kandıra’nın güzel ve özel bir sergiye ev sahipliği yapmasından dolayı mutluluğunu ifade eden Başkan Turan, ‘’ Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi ziyaretçilerimizin, özellikle çocuklarımızın gurur, hüzün ve minnet duygularını bir arada yaşamalarına vesile oldu. Vatan uğruna verilen canların, yaşanılan kahramanlık destanlarının öyküleri vatan sevgisinin ve şehadet kelimesinin ayrılmaz bir parça olduğunu bir kez daha göstermiştir. Sergide eserleri sergilenen şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, sevgi ve minnetle bir kez daha yad ediyorum’’ dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft