Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:17
Advert

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’dan Kurban Bayramı mesajı

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-07-2021 22:04   Güncelleme : 26-07-2021 22:06
Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’dan Kurban Bayramı mesajı

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’dan Kurban Bayramı mesajı

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında herkesin kardeşçe kucaklaştığı bir bayram olması temennisinde bulunan Başkan Turan, ‘’ Başta kıymetli ilçe halkımız olmak üzere, tüm hemşerilerimizin ve milletimizin Kurban Bayramı'nı kutluyor, huzurlu, sağlıklı ve güzel bayramlar diliyorum. Bayramın ikinci günü saat 10:30 ile 11:00 saatleri arasında Kandıra Kaymakamlığımızla ortaklaşa düzenlediğimiz kent bayramlaşmasına tüm vatandaşlarımızı bekliyorum.” Dedi.

AYNI SOFRALARI PAYLAŞMAK ÇOK BÜYÜK MUTLULUK

Özellikle Türk Milletinde bayramların özel bir yerinin ve ağırlığının olduğunu ifade eden Başkan Turan, Bayramların toplumsal birlikteliğin, birlik ve beraberliğin perçinlendiği günler olduğunu dile getirdi.  Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Turan, ‘’ Toplumumuzda dini bayramların her zaman ayrı bir tadı olmuştur. Sevdiklerimize kavuşmak, bir arada olmak, aynı sofraları  paylaşmak şüphesiz çok büyük bir mutluluk. Kardeşlik, dayanışma ve paylaşma duygularımızı geliştiren bayramlarımızın, sevgi ve saygımızın artmasına, dargınların barışmasına vesile olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM

Bununla birlikte Corona’ya dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Turan, ‘’ Normalleşme süreciyle girdiğimiz Kurban Bayramı'nda tüm sevdiklerimizle bir araya gelmenin verdiği heyecanı gölgeleyen, koronavirüs salgınına karşı tedbirleri de elden bırakmayalım. Kurban Bayramı'nda salgınla mücadele de en  temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına mutlaka uyalım. Sevgi, huzur, mutluluk ve sağlık  içinde nice bayramlar geçirmemiz dileğiyle başta şehit ailelerimiz olmak üzere, Kandıralı hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft