Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:38
Advert

Önce lösemiyi sonra rakiplerini yendi

Kandıralı kızımız Ceren halterde Türkiye 1'incisi oldu

SPOR
Giriş Tarihi : 22-06-2021 21:48
Önce lösemiyi sonra rakiplerini yendi

Önce lösemiyi sonra rakiplerini yendi

Çocukluğunda lösemi hastalığını yenen ve U15 Yıldızlar Ferdi Türkiye Halter Şampiyonasında birinci olarak altın madalya kazanan Ceren Akarsu babası ile birlikte Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ı ziyaret etti.

Alınan bilgilere göre çocukluğunda lisemi teşhisi konulmasının ardından tedavi sürecine giren Ceren Akarsu(16), yapılan tedavi sonrası on yaşlarında lösemi’yi atlattı. Yaklaşık altı yıldır senelik kontrolleri devam eden genç sporcu Lösemiyi yenmesinin ardından ağabeylerinin uğraştığı halter sporuna özenen Akarsu, önceleri evinde başladığı idmanlarına Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’da devam etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un haltercisi Ceren Akarsu Türkiye Halter Federasyonu tarafından 14-19 Haziran tarihlerinde Bursa’da düzenlenen U15 ve Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonasında koparmada 40, silkmede 53 kilogram, genel toplamda ise 93 kilogram kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu. Altın madalya kazanan başarılı sporcu aldığı birincilikle Milli Takım kapısını da aralamış oldu.

Yaklaşık dört yıllık Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu sporlu Akarsu’nun Nevşehir’de Türkiye 3’üncülüğü, Ankara Kahramankazanda Belediyeler arası halter şampiyonasında 2 adet 2’inciliği ve Muğla’da okullar arası müsabakalarda Türkiye 1’inciliği mevcut.

Ailesi Kandıra Balaban Kocaoğlu Mahallesinden olan genç sporcu, babası Fethi Akarsu ile beraber Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ı makamında ziyaret etti. Karşılıklı sohbetle geçen ziyarette Başkan Turan’ın tebrik ettiği genç sporcuya Kocaelispor forması ve atkısı ve altın hediye edildi. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Turan, ‘’ Gençlerimizin başarıları bizleri hem sevindiriyor hem de hemşehrimiz olması hasebiyle ziyadesiyle onurlandırıyor. Sporun hangi dalında olursa olsun çalışmaları ve gayretleri ile başarılara imza atan gençlerimizi tebrik ediyoruz. Kandıra Belediyesi olarak böyle azimli ve çalışkan gençlerimiz bizin baş tacımız ’’ dedi.

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’a desteği ve hoş sohbeti için teşekkür eden genç halterci Ceren Akarsu, hem okul hem de spor hayatında başarılarını sürdürmek için çok çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft