Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
18 MAYIS Çarşamba 10:18
Advert

Biz bittik Tarım Bakanım. Siz nasılsınız? 

Kandıra Ziraat Odasından Pakdemirli'ye sitem var

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-06-2021 11:25
Biz bittik Tarım Bakanım. Siz nasılsınız? 

Biz bittik Tarım bakanım. Siz nasılsınız? 

Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ‘ye ‘’ Biz bittik Tarım bakanım. Siz nasılsınız? ‘’ diye seslendi.

Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslenerek ‘’ Sayın bakanım artık dayanacak gücümüz, nefes alacak halimiz kalmadı. Serumla yaşıyorduk oda bitti ölüyoruz duyun sesimizi ‘’ diyerek seslendi.

Tüm dünyayı saran Covid-19 nedeni ile ülkemizinde doğal olarak bundan etkilendiğini ifade eden Çetin, gübre ve yem fiyatlarındaki pahalılıktan şikayet etti.  ‘Her gün kullandıkları  yem, gübre, ilaç ve mazota gelen zamların canlarına yettiğini söyleyen Çetin, TÜİK verilerine de gönderme yaptı. Çetin, ‘’ En sonunda 50 kg gübre çuvalı 200 tl, yem çuvalı onunla yarış halinde 150 TL ile 170 TL arasında. Kim kimi geçer merak içerisinde beklemekteyiz. Hal böyle iken, çiftçinin reelde gördüğü enflasyon %100 ama TÜİK verilerine göre %15 seviyesinde. Bir de anlamadığımız konu tarımda büyüme oranımız %40. Vallahi bu hesabın içinden biz çıkamadık çıkan biri varsa lütfen bizi de aydınlatsın.’’ dedi.

Bu şartlarda bırakın tarlaya tohum, gübre atmayı ekili alanları sulamak için su yüklemesi yapamaz hale geldiklerini iddia eden Erdal Çetin, ‘’ Kim nasıl müdahale eder kim denetler bilmem ama artık dayanacak gücümüz kalmadı. Şunu bilin ki niyetimiz asla isyan etmek, yol kesmek, eylem yapmak değil devletimiz tarafından bu konular üstünde oynanan kirli oyunların önüne geçilmesi üretimin devamlılığı için çiftçilerimize sahip çıkılmasıdır.’’ Şeklinde sözlerini sürdürdü.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft