Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
18 MAYIS Çarşamba 09:09
Advert

Başkandan mesaj var

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan 19 Mayıs mesajı yayımladı

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-05-2021 21:26
Başkandan mesaj var

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın 19 Mayıs mesajı

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajında gençlere verdiği önemi ve gençlerle yürümekten büyük haz aldığını ifade eden Başkan Turan, ‘’ 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan ve bin bir zorluk ve imkansızlıklar içinde imanla, canla, kanla kazanılan, İstiklal Mücadelemizi simgeleyen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun’’ dedi.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan İstiklal Mücadelemizin 102’inci yıl dönümünün idrak edildiğini vurgulayan Başkan Turan, ‘’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere emanet edilen bu önemli günün 102. yılının gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı gençliğimizin,  öncelikle kendisine emanet edilen bu vatanı, sonsuza dek koruyacağına ve daha da ileriye taşıyacağına inancımız tamdır’’ dedi.

Örnek şahsiyetler yetiştirmiş, tarihe yön vermiş bir milletin evlatları ve torunları olduklarını ifade eden Başkan Turan, ‘’ Cumhuriyet ve demokrasiye,  milli ve manevi değerlere bağlı, hak ve hukuka, insan haklarına saygılı,  araştıran ve kendini geliştiren, üretken,  aktif, spor, kültür ve sanatla ilgilenen, ülkesinin geleceği ve bağımsızlığı için her şeyini feda edebilecek bir gençlikle yürümekten büyük haz ve onur duyuyoruz’’ dedi.

Gençliğin kendini maddi ve manevi ilimlerde yetiştirmiş, tam donanımlı ve iç huzuru ve ilmiyle yolunu aydınlatan, vatanını milletini seven birer vatan sevdalıları olarak yetiştirilmelerinin önemli olduğuna değinen Başkan Turan, sözlerini ‘’ Gençlerimizi bu şekilde yetiştirmek geçmişimize ve atalarımıza karşı da en büyük sorumluluğumuzdur. Bu vesile ile bizlere bu cennet vatanı emanet eden başta Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Sevgili gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft