Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 03:07
Advert

Belediye meclis kararıyla o mahallenin ismi değişti

Duraçalı Mahallesi’nin ismi meclis kararıyla Alaybey Mahallesi olarak değiştirildi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-04-2021 23:20
Belediye meclis kararıyla o mahallenin ismi değişti

Belediye meclis kararıyla o mahallenin ismi değişti

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı Duraçalı Mahallesi’nin ismi meclis kararıyla Alaybey Mahallesi olarak değiştirildi.

Alınan bilgilere göre 1961 yılında Babaköy Duracalı Divanı Alaybey Mahallesi olarak adlandırılan mahalle, resmiyette Duraçalı Mahallesi olarak geçmekteydi. 

Mahalle halkının ve muhtarın talebi ve  Kandıra Belediyesine resmi olarak başvurmaları üzerine konu Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan tarafından Nisan ayı meclis gündemine alındı. Meclis gündemine alınan karar oy birliği ile kabul edildi.

Kandıra Belediyesi Kocaeli Valiliği’nden 06.04.2021 tarih ve 24 sayılı meclis kararı ile 5393 sayılı belediye kanununun 9’uncu maddesi hükmü gereğince isim değişikliğinin yapılmasını istedi.

Kocaeli Valiliği Kandıra Belediyesi tarafından istenen isim değişikliği talebini 20.04.2021 tarihinde onayladı. Onay sürecinin ardından Duraçalı Mahallesinin ismi Alaybey Mahallesi olarak değiştirildi. Karar mahallede sevince yol açtı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mahalle muhtarı Lütfi Erbay, isim değişikliğinden duydukları memnuniyeti ifade ederken, ‘’ Mahallemiz 60 haneli, 250 seçmenli, 300 nüfusa sahip. Duraçalı ismi Alaybey ismi ile değiştirildi.  Mahalle halkım değişiklikte çok mutlu oldu. Değişim sürecinde desteğini esirgemeyen Kandıra Belediye Başkanımız ve belediye meclisimize mahalle halkım adına teşekkür ediyorum. Gerçek ismimize resmiyette geri dönmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir’’ dedi.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft