Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:36
Advert

Yüzyüze eğitim öncesi hijyen seferberliği

Kandıra'da 34 okul yüzyüze eğitim öncesi dezenfekte edildi

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-02-2021 14:24
Yüzyüze eğitim öncesi hijyen seferberliği

Yüzyüze eğitim öncesi hijyen seferberliği
Kandıra’da yüzyüze eğitime geçecek 34 okul ve okul servisleri coronavirüs önlemleri kapsamında Kandıra Belediyesi Temizlik İşleri dezenfektan ekiplerince dezenfekte edildi.
Alınan bilgilere göre, İl Hıfzıhsıhha Kurulu kararı ile 15 Şubat 2021 Pazartesi günü birleştirilmiş sınıflı İlkokullar, Anaokulları ve köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerdeki okullar yüzyüze eğitime başlayacak. 15 Şubat Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak 34 okul ve okullara öğrenci taşıyacak okul servisleri Kandıra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü dezenfektan ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Bu okullara 23 adet dezenfektan ünitesi kuruldu.

 

34 OKUL YÜZ YÜZE EĞİTİMLE AÇILIYOR
Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü arasındaki işbirliği ile belirlenen standartlar uyarınca Okulum Temiz belgesi sahibi 34 okulda Pazartesi gününden itibaren tam gün eğitim yapılacak. Okullarda “Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” hükümleri uyarınca öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe uygulanacak.

 

TURAN: ÖNCE SAĞLIK
Dezenfekte işlemi ile ilgili basına açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, ‘’ Önce sağlık diyoruz. Geleceğimiz çocuklarımızın sağlığı da eğitimi de bizler için çok önemli. Belediye ekiplerimiz bu güne kadar koronavirüs önlemleri kapsamında gencinden yaşlısına kadar tüm vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın destekçisi oldu. Olmaya da devam edecek. Bu hastalıktan kurtulana kadar da dezenfekte çalışmalarımız aralıksız sürecek’’ dedi.

 

ÖZKAN: ŞİMDİ EĞİTİM ZAMANI
İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan ise yaptığı açıklama da yüzyüze eğitime geçmenin heyecanını yaşadıklarını ifade ederken, ‘’ Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin maskeleri okullarımıza gönderildi. Sayın Kaymakamımız Mehmet Ünal’ın talimatları doğrultusunda sağlıklı bir eğitim için bilinçli bir şeklide gereken tüm hijyen önlemlerimiz alındı. Şimdi eğitim zamanı ’’ dedi.  

8-4888-a62b-eb4d5ea00087.jpg" style="height:360px; width:640px" />

AÇILACAK OLAN 34 OKULUN LİSTESİ
Adalet Anaokulu, Selma Orhon Atameriç Anaokulu, Perihan Ahsen Akalın Anaokulu, KocakaymazYunus Emre İlk/Ortaokulu, Seyitaliler Atatürk İlk/Ortaokulu, Kaymaz Araman İlk/Ortaokulu, Kırkarmut Şh.Ahsen Budak İlkokulu, Bozburun İlk/Ortaokulu, YusufçaŞh. İrfan Yaman İlk/Ortaokulu, Özbey İlk/Ortaokulu, Karaagaçİlk/Ortaokulu, AKV Ballar İlk/Ortaokulu, Çamkonak İlkokulu, Kefken Şh.Oğuz Kır İlk/Ortaokulu, Kefken İmam Hatip Ortaokulu, AKV Bağırganlı İlk/Ortaokulu, Safalı İlk/Ortaokulu, Çerçili Sefa Sirmen İlk/Ortaokulu, Akçaova İlk/Ortaokulu, Eğercili Namık Kemal İlk/Ortaokulu.

 

DİĞER OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK
1 Mart 2021 tarihi itibariyle diğer ilkokullar ve bu ilkokulların anasınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitim verilecek diğer günler uzaktan eğitim devam edecektir. 8 ve 12.sınıflar için de 1 Marttan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ders çizelgelerine göre haftada 2 gün yüz yüze eğitim-öğretim yapılacaktır.    

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft