Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 16:02
Advert

Balık avlama kriterlerine uymayana ceza

Balıkçı teknelerine denetim ve kontrol yapıyorlar

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-02-2021 10:03
Balık avlama kriterlerine uymayana ceza

Balık avlama kriterlerine uymayana ceza

Hamsi yasağının bitmesinin ardından son zamanlarda artan küçük boyda balık avcılığı yapıldığı ihbarlarının alınması üzerine Kandıra Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından denetim ve kontrollere ağırlık verildi.

Alınan bilgilere göre avcılık faaliyetlerini sürdüren balıkçı tekneleri ve bu tekneler tarafından istihsal olunan su ürünlerinin taşıması gereken asgari vasıf ve şartları taşıyıp taşımadığını kontrol etmek üzere harekete geçen Kandıra Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri balıkçı tekneleri ile denize açılarak balıkçı teknelerinde denetim yaptı.

Kandıra Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ercan Aydın’ın da bizzat katıldığı denetimlerde Kocaeli Kandıra İlçe Karasularında balıkçı tekneleriyle açılarak denetimler yapıldı. Balıkçı teknelerinin elek tambur sistemlerinde inceleme yapan ekipler yirmiye yakın teknede mühürleme işlemi yaparken,  üç ruhsata da ceza keserek geçici olarak ruhsatlarını iptal etti.

Yapılan denetim ve kontroller hakkında açıklama yapan Kandıra Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ercan Aydın, ‘’ Amacımız başta hamsi olmak üzere denizlerimizde bulunan su ürünlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve  gelecek nesillere aktarmaktır." Dedi. 7 Şubat tarihinde hamsi avcılığına getirilen ek tedbirler kapsamında hareket ettiklerini ifade eden Aydın, ‘’Bakanlığımızca Karadeniz’de hamsi avcılığının yasaklanmasının ardından getirilen ek tedbirler uyarınca ekiplerimiz tarafından balıkçı teknelerinin elek tambur sistemleri kontrol edilerek gerekli görülenler mühürlenmiştir. İlçe müdürlüğümüz denetim ekipleri tarafından avcılık yapan teknelere yönelik denetleme ve kontrol işlemlerimiz devam edecektir’’ şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft