Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:25
Advert

Kimse üşümesin diye terliyorlar

Kandıra’da bir kişi bile üşüyorsa bizim ısınmaya hakkımız yok

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-01-2021 15:11   Güncelleme : 30-01-2021 21:06
Kimse üşümesin diye terliyorlar

Kimse üşümesin diye terliyorlar…

Başkanın talimatı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.

‘’Kandıra’da bir kişi bile üşüyorsa bizim ısınmaya hakkımız yok’’ talimatı verdiği öğrenilen Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın talimatı doğrultusunda Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yağmur çamur demeden odun tedarik ve dağıtım çalışmalarına devam ediyor.

Kandıra Belediyesi 2020 yılından bu güne kadar ihtiyaç sahibi 400 aileye 450 ton yakacak odun yardımında bulundu. Yağan kar ve havaların yeniden soğuması nedeni ile dağıtılacak odun ihtiyacının karşılanması için doğal ve zor şartlarda ter döküyor.

Alınan Bilgilere göre, 2020 yılından bu güne kadar Kandıra Belediye Fen İşleri Müdürlüğünce, cadde ve yolların yanı sıra mezarlıklardaki ağaçların budanması ve kesilmesiyle elde edilen 450 ton odun, ihtiyaç sahibi 400 ailenin evlerini ısıttı.

Odun tedarik etmek üzere çalışan işçilerden Özkan Dursun AA muhabirine yaptığı açıklama da, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın verdiği talimat doğrultusunda fakir fukaranın odun ihtiyacını karşılamak üzere çalıştıklarını ifade etti. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın ‘’ Kandıra’da bir kişi dahi üşüyorsa bizim ısınmaya hakkımız yok’’ sözünü hatırlatan Dursun, ‘’ Kandıra’da üşümeyen insan kalmasın. Onlar üşürken bizim ısınmaya hakkımız yok talimatı doğrultusunda fakir fukaranın odun ihtiyacını karşılamak için bu zor hava şartlarında buradayız’’ dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft