Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
28 HAZİRAN Salı 03:09
Advert

Ayağı kırılan tay koruma altına alındı

Sahibi ayağı kırık diye ortaya çıkmadı

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 19:43
Ayağı kırılan tay koruma altına alındı

Ayağı kırılan tay koruma altına alındı

Ayağı kırılan ve ölüme terk edilen tay belediye ekiplerince şefkatli ellere teslim edildi.

Ayağı kırılan ve ölüme terk edilen tay için belediye ekipleri seferber oldu. Kandıra Belediyesi veterinerleri tarafından muayene edilen yavru at,Teksen Mahallesinde çiftçilikle uğraşan ve sahiplenmek isteyen Güner Aydoğdu isimli vatandaşa teslim edildi.

Alınan bilgilere göre, Kandıra Akdurak Mahallesi Akçakayran mevkiinde bacağı kırık halde taş gören vatandaşlar durumu Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan'a haber verdi. Zabıta ekipleri ve veteriner hekimlerini olay yerine gönderen Başkan Turan, tay için ne gerekiyorsa yapılması talimatını verdi.

Veterinerler tarafından sakinleştirici iğne yapılarak muayene edilen tay'ın arka sol bacağının kırık olduğu ve ayak derisinin parçalandığı belirlendi. Yarası sarılan ve bakım yapılan taya, belediyenin atlara uygun tedavi merkezinin bulunmaması dolayısıyla yuva arandı.

Belediye ekipleri tarafından kamyonete bindirilen tay, kendisini sahiplenmek isteyen Teksen Mahallesinde çiftçilikle uğraşan Güner Aydoğdu isimli vatandaşa teslim edildi. Tayın tedavisinin Kandıra Belediyesi veterinerleri desteğinde Aydoğdu tarafından yapılacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, tayın bacağından ciddi şekilde yaralı olduğunu belirtti. Belediye veteriner ekiplerinin ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Turan, '' Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin. Maalesef tay ciddi bir şekilde yaralanmış. Burada bıraksak mutlaka ölecekti. Sahiplenen kardeşimize tayı teslim ettik. Veteriner hekimlerimiz tedavi için vatandaşımıza destek verecekler. Umuyorum ki iyileşir ve bir can kurtarmanın mutluluğunu bizlere yaşatır'' dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft