Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:59
Advert

Eda bebeğe nefes ol yarışmasında birinci oldular

Kandıralı off-roadçıların başarısı

TÜRKİYE-DÜNYA
Giriş Tarihi : 16-11-2020 11:09   Güncelleme : 16-11-2020 11:16
Eda bebeğe nefes ol yarışmasında birinci oldular

Eda bebeğe nefes ol yarışmasında birinci oldular

Eda bebeğe yardım için düzenlenen OffRoad yarışmasında Kandıra  genel klasman yarışlarında birinci oldu.

Bursa’nın İnegöl İlçesinde İN-OFF (İnegöl Off Road) öncülüğünde 35 ilden gelen katılımcıların yer aldığı SMA hastası Eda bebeğin tedavi  masraflarını karşılamak üzere düzenlenen OffRoad  yarışmasında  Kandıra Opel Frontera grubu sürücüsü Koray Tezer genel klasman yarışlarında birinci olarak kupayı aldı.

İnegöl Belediyesi’nin tahsis ettiği alanda İn-Off (İnegöl Off Road) iş birliğiyle gerçekleştirilen '' Edaya nefes ol '' kampanyası kapsamında düzenlene yarışmalarda adrenalin tutkunları bir araya gelerek adeta şov yaptı.  Korona nedeni ile dezenfektan  tünelinden geçen  sürücüler kıyasıya yarıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İN-OFF (İnegöl Off Road) lideri Ekrem Aydın, “Edayanefesol kampanyasına İN-OFF olarak bizde varız dedik. Buradan elde ettiğimiz 131 bin lira geliri de SMA hastası Eda bebeğimize bağışla-dık. Biz ve  35 civarında illerden gelen offroad tutkunlarına destekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kandıra OffRoad grubu adına açıklama yapan Saim Uslu ise yarışmada birinci olan Koray Tezer ve Kandıra adına yarışan ve destek olan Orhan Acar, Özkan Aydın, Rahmet Ganiyev, Serkan Bebek, Günday Yaşar, Oğuzhan Uslu, Muhammet Akdeniz, Canberk Bayraktar'a destekleri için teşekkür edereken   “  Başarı tesadüf değildir mücadeledir, Eda yavrumuza sağlıklı günler diliyorum. İnşallah bir an önce iyileşir” temennisinde bulundu.

Spinal musküler atrofi (SMA) tip 1hastası olarak dünyaya gelen Eda bebek, vücudunu adeta esir alan hastalık nedeniyle ciğerlerinin gelişmemesi ve soluk alabilmesi için cihaza bağlı tutuluyor. Eda’nın bu hastalığı yenerek hayata tutunabilmesi için Macaristan’da uygulanan ve yüzde 95 başarı oranı ile yaklaşık 2 milyon 132 bin dolara mal olan tedavisinin yapılması gerekiyor.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft